כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

תערוכת הזוכים בפרסי משרד התרבות והספורט לאמנות ולעיצוב

מאת: חדשות 'מפיק' /
27.07.2014
/ 13:22

תערוכת הזוכים בפרסי משרד התרבות והספורט לאמנות ולעיצוב לשנת 2013 מציגה את יצירותיהם של 36 זוכים וזוכות בשש קטגוריות: פרס מפעל חיים, פרס שרת התרבות והספורט, פרס עידוד היצירה, פרס האמן הצעיר, פרס האוצר ופרס העיצוב. פרסים אלו מוענקים כתמריץ להמשכו של תהליך היצירה וכמחווה של הערכה לאמנים הבולטים בתרומתם לתרבות הישראלית.

התערוכה מציגה בכפיפה אחת עבודות חדשות שטרם זכו לחשיפה, ועבודות ותיקות המזוהות עם יוצריהן ועם אמנותם לאורך השנים. תערוכת הזוכים מכנסת מגוון רב של עבודות, המאפשר למצוא רשמים של הפריה הדדית בין האמנים הפועלים בשדה התרבות הישראלי העכשווי בנושאים, בעקרונות ובפרקטיקות משותפות. 

בין העבודות המוצגות אפשר לשרטט קווים מקשרים, כמו נושא הזיכרון וביטויו במרחב התרבותי, האוניברסאלי והישראלי, שנוכח באופן בולט בתערוכה. ציר אחד קושר בין עבודות המתאפיינות בפרקטיקה של מעורבות חברתית. חלק מהעבודות בתערוכה עוסקות בחקירות צורניות של מצבי צבירה שונים של החומר ושל היחסים שהם מכוננים עם הצופה. עבודות אחרות מעלות סוגיות בנוגע ליחסים שבין ייצוג והפשטה לבין תכונות המדיה המוסרת את העבודות. כך מבקשת התערוכה להדגיש את הזיקה של האמנות בישראל למקום ולזמן שבהם היא נוצרת ומוצגת.
 
בין המשתתפים בתערוכה: אביטל גבע, רותי הלביץ כהן, חנה סהר, דינה שנהב, שחר מרקוס, רון עמיר, לי אורפז, נדב בן-נון, אורן הופמן, תומר קאפ, ורדה יתום, גרגורי לרין, מרב סלומון,  אסתר מוצ'בסקי-שנפר, חביבה פלד-כרמלי ז"ל ועוד.
 
התערוכה תוצג במוזיאון חיפה לאמנות בין התאריכים 2 באוגוסט ועד ה- 18 באוקטובר.
 
אביטל גבע
אביטל גבע
 
ארז ישראלי
ארז ישראלי
תגובות
אין תגובות למאמר