כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

צפו בוידאו- תערוכת 'המכונה שבפנים' יוצאת לדרך

מאת: חדשות 'מפיק' /
06.07.2014
/ 10:55

 'המכונה שבפנים: ביומכניקה', שתוצג במוזיאון המדע בירושלים בחודשים הקרובים, היא תערוכה אינטראקטיבית חדשה המיועדת לכל המשפחה. התערוכה מזמינה את המבקרים למסע מרתק בעקבות היצורים החיים וחושפת בפניהם את נפלאות הטבע ואת החידושים והטכנולוגיות שפיתח האדם מתוך ההתבוננות בטבע.

התערוכה החדשה מגיעה למוזיאון הישר ממוזיאון הטבע Field בשיקגו, אחד ממוזיאוני הטבע הגדולים והמובילים בעולם. התערוכה מוצגת לראשונה מחוץ לגבולות ארה"ב, ותפתח את מסעה העולמי במוזיאון המדע ע"ש בלומפילד ירושלים, משם תמשיך ותנדוד למוזיאוני מדע ברחבי אירופה.

התערוכה מזמינה את המבקרים בה להתבונן  ביצורים החיים כמכונות שנועדו  לנוע, לחוש ולשרוד. 
 
תערוכת המכונה שבפנים
 
באמצעות מאובנים, פוחלצים, תצוגות תלת ממדיות, סרטוני וידאו ומוצגים פעילים המזמינים את המבקרים לגעת בהם ולהפעילם, המבקרים חווים, מתנסים, חוקרים ומגלים את עולם הטבע: כיצד ברדלסים רצים כל כך מהר ופרעושים קופצים כ"כ רחוק, כיצד כוח הנשיכה של דג שנכחד הפך אותו לטורף עליון, מדוע הג'ירף לא מקבל סחרחורת כשהוא מוריד את ראשו, כיצד קוצים שנמצאו בפרוות כלב שימשו כהשראה להמצאת הסקוטש, וכיצד חיקו בני האדם את עיצובי הטבע במטרה לשפר את חייהם. 
 
הביקור בתערוכה הוא חווייתי ואינטראקטיבי  וכולל עשרות רבות של מוצגים פעילים שמזמינים את המבקרים לצפות, להשוות, לשחק במשחק תפקידים ולחקור כדי לגלות. 
 
התערוכה מתפרשת על פני למעלה מ 500 מ"ר במבנה קל מיוחד וממוזג שמוקם בימים אלו לצד המוזיאון ויוצגו בה עשרות מוצגים אינטראקטיביים כולל ג'ירפה בגודל אמיתי, מוצגים דיגיטליים, סרטוני וידאו, פוחלצי חיות שונות ועוד. 
 
 
את התערוכה ילוו סיורים מודרכים לצד הדגמות מדעיות וסדנאות בנייה ויצירה ללא תשלום נוסף. 
 
לרגל התערוכה, יועלה המופע "המרוץ לתיבה"  שהופק על ידי מוזיאון המדע בירושלים, ועוסק בעולמות התוכן המוצגים בתערוכה, מופע המשלב  מחול מודרני, תיאטרון ואנימציה, ומיועד לכל המשפחה. 
 
תגובות
אין תגובות למאמר