כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

פסטיבל ג'אז בים האדום יתקיים השנה בפעם ה- 28

מאת: חדשות 'מפיק' /
03.07.2014
/ 10:15

פסטיבל ג'אז בים האדום, בניהול אמנותי משותף של איש הרדיו דובי לנץ והמוזיקאי אלי דג'יברי, יתקיים בחודש אוגוסט הקרוב זו השנה ה-28. זוהי השנה השלישית ברציפות בה לנץ ודג'יברי משתפים פעולה, לאחר שניהלו אמנותית את שני פסטיבלי הג'אז בקיץ בשנתיים האחרונות.

בדומה לשנים קודמות, גם השנה תשלב התכנית האמנותית של הפסטיבל מוזיקאים בינלאומיים וישראליים מובילים, מענקי עולם הג'אז, אמנים הנחשבים בימינו ללב הפועם של הג'אז העולמי.

בנוסף, הפסטיבל משיק השנה תוכנית צעירים שתתקיים בבית ספר שדה, אילת, לפני הפסטיבל בין התאריכים 20-24 בחודש אוגוסט, ותכלול חמישה ימים של סדנאות ג'אז וכיתות אמן לצעירים בגילאים 14-21. מנהל תכנית הצעירים של הפסטיבל הוא עמית פרידמן. הסדנאות וכיתות האמן השונות יועברו ע"י אמני ג'אז מובילים אשר ישתתפו בפסטיבל.
 
Blanchard Terence
(צילום: Jenny Bagert)
 
הבמה הפתוחה של פסטיבל הג'אז תמוקם גם השנה ברחבת הפסטיבל ותוקדש להרכבים צעירים ישראלים נבחרים שיפתחו בכל ערב את מופעי הפסטיבל ויופיעו בלילות הפסטיבל במהלך ההפוגות בין המופעים המרכזיים.
 
ההרכבים הצעירים שיופיעו על הבמה הפתוחה ייבחרו במסגרת תחרות שתתקיים ב- 11/7 במועדון האזור בתל אביב. בתחרות זו יתחרו עשרת ההרכבים שנבחרו מבין עשרות שהגישו את מועמדותם. חמישה הרכבים יצלחו בסופו של דבר את התחרות ויופיעו גם בפסטיבל.
 
בדומה לשנה שעברה, במת הג'אם סשן המסורתית של הפסטיבל תמוקם בחוף "הדקל". במה זו מארחת מדי לילה הופעות של אמני הפסטיבל ואמני ג'אז צעירים המופיעים עד השעות הקטנות הלילה. אל הבמה מוזמנים כל אמני הפסטיבל, וגם השנה צפויים חלק מהאמנים לעלות לג'אם סשן לאחר המופעים שלהם במתחם הפסטיבל בנמל אילת.
 
בין האמנים שיופיע השנה בפסטיבל: דיאן שור- זמרת ופסנתרנית זוכת פרסי גראמי, הנחשבת לליידי הראשונה של הג'אז האמריקאי; נגן החצוצרה טרנס בלנשרד- מנגני החצוצרה המובילים בעולם הג'אז; דוקטור לוני סמית- נגן אורגן בעל הופעה חיצונית ומוזיקה מיוחדות במינן; לני אנדראדה- מי שכונתה על יי טוני בנט "אלה פיצג'ראלד של המוזיקה הברזילאית" ועוד.
 
leny andrade
(צילום: marcia moreira)
 
הפסטיבל יתקיים בין התאריכים 24-28 בחודש אוגוסט.
 
הנהלת הפסטיבל: התאגיד העירוני לתיירות אילת.
 
הפקה: תלוי בע"מ וגוב ההפקות בע"מ. 
 
יו"ר הנהלת הפסטיבל: ראש עיריית אילת, מר מאיר יצחק הלוי.
 
הפסטיבל מתקיים בתמיכת עיריית אילת, משרד התרבות והספורט, מפעל הפיס משרד התיירות, נמל אילת, התאחדות המלונות אילת וחסויות מסחריות.
 
תגובות
אין תגובות למאמר