כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

מופע קרקס אורבאני במרכז העיר ירושלים

מאת: חדשות 'מפיק' /
29.06.2014
/ 13:29

בחודש יולי 2014 קבוצת תיאטרון מסתורין הופכת את רחבת מרכז העיר ירושלים לבמה עכשווית עם מופעי חוצות  בסגנון FLASH THEATRE. מדובר במופעים ספונטניים אשר יפתיעו את עוברי האורח בסצנות של מחול ותיאטרון פיזי בנקודות שונות ברחוב. במסגרת זאת יציג תיאטרון מסתורין את בכורת המופע החדש GRAFFITI אשר נוצר בהשראת הרחובות הירושלמים ומשלב קרקס עכשווי ופעלולים עוצרי נשימה מהקונטקסט האורבאני.

"במופע GRAFFITI אנחנו משתמשים בפיסול בניילון נצמד בסנפלינג אומנותי על בניינים גבוהים, מחול עכשווי,  ריקוד על רולר בליידס, אקרובאטיקה ותיאטרון פיזי כדי ליצור חווית קצב אורבאני ולספר סיפור על בדידות ואהבה". אומרת יוליה גיניס המנהלת האומנותית של קבוצת תיאטרון מסתורין. השילוב בין מחול וניילון שקוף יוצר מופע המלא בדימוים מרגשים, מצחיקים ושבריריים כמו הניילון עצמו. החומר הפשוט הזה מגלה עולם ומלואו, יש לו יכולת לעטוף ו"להקפיא" חפצים ורגעים, לפסל את הרקדנים עצמם ולדבר בו זמנית על הניכור הקיים ברחוב העירוני ועל הפיוט הטמון בו. 

הרחוב עצמו הופך לחלק מהמופע והסצנות השונות יצוצו ויעלו בו בצורה מפתיעה ללא התרעה מוקדמת. בכל רגע הזוג היושב על הספסל ליד יכול לפצוח בריקוד, הכיכר להתמלא בשחקנים וצלילי הרחוב הרגילים להיטמע במוזיקה מקורית. 
 
תגובות
אין תגובות למאמר