כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

ראיון עם אהרון סולומון - מנהל פסטיבל מחול כרמיאל

מאת: חדשות 'מפיק' /
17.06.2014
/ 15:55

בעוד שלושה שבועות בדיוק ייפתח פסטיבל מחול כרמיאל ה- 27, שיתקיים השנה בסימן 50 שנים לעיר כרמיאל. הזדמנות מצוינת עבורנו לתפוס לשיחה קצרה את אהרון סולומון, מי שמנהל את הפסטיבל ומלווה אותו מאז יומו הראשון.

אבל ראשית, קצת היסטוריה. הימים הם ימיה הראשונים של העיר כרמיאל. תחרות מתמשכת מתקיימת בין העיר הצפונית ומקבילתה הדרומית, ערד, שהוקמה שנתיים לפניה. שתי הערים, שהתברכו בראשי ערים דומיננטיים, הרוויחו לא מעט בשל ה"תחרות" הזו, בין היתר בזכות אירועי התרבות שהתקיימו בהן, לצד השקעה בתחומים נוספים של חיי היומיום של הערים. כאשר ראש עיריית ערד, אברהם (בייגה) שוחט, יזם את פסטיבל ימי הזמר בערד, דירבן הדבר את ברוך זינגר- ראש העיר הראשון של כרמיאל, ליזום פסטיבל עירוני שימשוך מבקרים רבים לעיר.

ההזדמנות לכך הגיע עם חגיגות 40 השנים למדינת ישראל, כאשר הוחלט לקיים פסטיבל מחול. "הפסטיבל הראשון התבסס על המחול העממי הישראלי",מספר לנו סולומון, "אך מראש התקבלה החלטה שהפסטיבל לא יתמקד בנושא אחד. יש בעולם המון פסטיבלים שמתמקדים בנושאים שונים, יש פסטיבלים שמתמקדים בבלט, כאלה שמתמקדים במחול מודרני, בפלמנקו, היפ הופ ועוד. הפסטיבל שלנו הוא הפסטיבל היחיד בעולם שמשלב את כל סוגי המחול והתנועה. כל מה שזז מקבל ביטוי אצלנו בפסטיבל. אנחנו לא בוחרים סגנונות מסוימים ומתמקדים בהם בכל פסטיבל, אלא מתחשבים בכל הפניות הרבות שמגיעות אלינו, ולפיהן בונים את התוכנית".
 
אהרון סולומון
(צילום: יח"צ)
 
איך אתה רואה את העתיד של הפסטיבל?
 
"קשה לדעת לגבי העתיד. השלד הבסיסי של הפסטיבל יישאר לדעתי פחות או יותר אותו הדבר. התאריכים פחות או יותר קבועים, הפסטיבל מתקיים בכל שנה בחודש יולי ובתאריכים שיש עליהם קונצנזוס (בניגוד לתאריכים בעייתיים כגון ט' באב י.ש), והוא פתוח לכולם. בנוסף, הפסטיבל שומר באופן מסורתי על מחירי כרטיסים עממיים מאוד, זאת על מנת שלא להרחיק את הקהל הרחב ועוד. בעיקר מהווה הפסטיבל נקודת שיא בסצנת ההרקדות, ובמסגרתו אלפי אנשים משתתפים בהרקדות ההמוניות, שפתוחות לקהל הרחב ללא תשלום. עם השנים הפך הפסטיבל למכה של המחול. מוקד עלייה לרגל עבור כל מי שהריקוד בנפשו. אחד הדברים שחשובים לנו בין היתר הוא לגרות את היוצרים, כדי שהם ינסו לחדש וליצור".
 
במסגרת הפסטיבל יתקיימו כ- 100 מופעים בשלושה ימים ולילות, וצפויים להגיע אליו כ- 250,000 משתתפים מרחבי הארץ והעולם, חלק ניכר מהם מבקרים חוזרים.
 
הפסטיבל יתקיים בין התאריכים 8-10 בחודש יולי הקרוב.
 
תגובות
אין תגובות למאמר