כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

צפו בוידאו- סיום מוצלח לפסטיבל סונאר ברצלונה

מאת: יואב שי, חדשות 'מפיק' /
16.06.2014
/ 10:47

למעלה מ- 109,000 אנשים מ- 99 מדינות שונות שטפו בסוף השבוע האחרון את רחובותיה של ברצלונה. לא, כל קשר בינם לבין משחקי המונדיאל שהתחילו ביום חמישי האחרון מקרי לחלוטין. יכול להיות שכמה מהם חובבי כדורגל. יכול להיות אפילו (אנחנו לא פוסלים, חלילה) שכמה מהם אפילו אוהדים נבחרת או שתיים מאלה המתחרות על התואר הנכסף. אבל לא לשם כל התכנסו כל האלפים הרבים הללו. הדבר היחיד שבאמת איחד אותם היה החיבה למוזיקה מתקדמת ולאלקטרוניקה, או במילים אחרות- פסטיבל סונאר 2014 למוזיקה מתקדמת.

sonar barcelona 2014 - Chick
(photo by Juan Sala)

הפסטיבל, שנערך השנה בפעם ה- 21, נחשב בעיני יודעי דבר לאחד מהאיכותיים בז'אנר ולכזה שלא מנסה להתחבב בכוח על המיינסטרים. ובאמת, במהלך השנים התמקדו מנהלי הפסטיבל במתן חשיפה לסגנונות מוזיקליים הנעים על הצדדים היותר קיצוניים של הסקאלה ולאמנים צעירים ופחות מוכרים לצד מופעי ענק של שמות גדולים.

במשך שלושת ימי הפסטיבל נהנו החוגגים מ- 155 מופעים, בין היתר של מאסיב אטאק, ננה שרי, Moderat, לייקי לי, תיאו פאריש, דניאל מילר, Tokimonsta, טוד טריה, בורקה סום סיסטמה,  Plastikman, ועוד.
 
sonar barcelona 2014 - de la montage
 
sonar barcelona 2014 - plastikman
(photo by Ariel Martini)
 
פסטיבל סונאר מתקיים באופן מסורתי בסוף השבוע השלישי של חודש יוני בשני אתרים מרכזיים. הופעות היום של הפסטיבל מתקיימות במרכז הכנסים Fira Montjuic, הממוקם בלוקיישן מרכזי בעיר. עד לפני שנתיים התקיימו אירועי היום במתחם המוזיאונים לאמנות עכשווית – CCCB ו- MCBA, אך ככל שהפסטיבל גדל, המתחם לא עמד בעומס הביקוש והחל מהשנה שעברה אירועי היום ערו למרכז הכנסים, הגדול בהרבה ממתחם המוזיאונים. אירועי הלילה, לעומת זאת, מתקיימים כבר שנים ארוכות במרכז הכנסים הענק – Fira Gran Via, מתחם עצום בגודלו (240 דונם), הממוקם במזרח העיר ברצלונה, ומארח את חלק הארי של ההופעות המרכזיות בפסטיבל.
 
סיכום היום השלישי של הפסטיבל
 
אחד הפרויקטים המסקרנים בפסטיבל האחרון היה הפרויקט המשותף של ג'יימס מרפי (לשעבר LCD Sound system) ו- 2many DJs. במסגרת הפרויקט שלהם- Despacio, הוצבה בחלל סגור מערכת סאונד מיוחדת שפותחה לאחרונה המורכבת מסדרה של מגברים ומערכות נוספות המוצבות מסביב לאולם במעין מעגל ואמורות להעניק לקהל חוויית שמע מושלמת. לפי התגובות של הקהל, יש דברים בגו.
 
despacio- sonar barcelona 2014
(photo by Ariel Martini)
 
הפסטיבל יחזור לברצלונה בסוף השבוע השלישי של חודש יוני 2015, ויתקיים בין התאריכים 18-20 ביוני.
 
תגובות
אין תגובות למאמר