כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

"חשיפה" ראשונה ביפו

מאת: חדשות 'מפיק' /
15.06.2014
/ 12:08

לפני שנה, ביולי 2013, העלה עיתון הארץ את בלוג הצילום "חשיפה"- הבלוג היחיד בישראל, של עיתון יומי, העוסק בצילום. בלוג זה מצטרף אל בלוגי צילום של עיתונים בינלאומיים, הפועלים כעשור. בין המובילים ביניהם נמנים LENS של הניו-יורק טיימס ו- LIGHTBOX של טיים מגזין. בבלוג "חשיפה" פורסמו עד כה כ- 150 פרסומים, אשר כל אחד מהם מציג סדרת תצלומים של צלמים ישראלים ובינלאומיים. התערוכה טראפיק (Traffic), שתיפתח ב- 3 ביולי, חוגגת את הצלחתו של הבלוג.

בתערוכה יוצגו 100 תצלומים של 25 צלמות וצלמים שעבודותיהם הוצגו בבלוג חשיפה. תצלומים אלו מציעים מבט על המנעד הרחב שהתשתית של הבלוג מאפשרת. בין הצלמים המשתתפים בתערוכה- אבישג שאר-ישוב, יעל אנגלהרט, אלכס ליבק, ג'יליאן לאוב, שאדי אבלאסי, תמר לם, מיכה בר-עם, אליאן לאבוילה, מיתר מורן, דודו בכר, אוליבייה פיטוסי, ניר קידר, דניאל בר און, מיכל פתאל, דניאל צ'צ'יק, איתי בר-יוסף, חנה סהר, תומר אפלבאום ועוד. 

ליאור דיין - תערוכת "חשיפה" - דודו בכר
(צילום: דודו בכר)

לדברי דניאל צ'צ'יק, יוזם ועורך הבלוג, האוצר את התערוכה בשיתוף עם מורן שוב, "המהירות בה הפך בלוג הצילום "חשיפה" להצלחה, עם תנועה ערה של עשרות אלפי גולשים, מעידה על כוחו וממשיכה לאתגר אותי. מתוך היכרות עם בלוגים מובילים של עיתונים בינלאומיים היו לי ציפיות גבוהות בעת הקמתו, אך לשמחתי, ההצלחה גברה על הציפיות. בבחירת התוכן לבלוג אני שואף להרחיב את המודעות והסובלנות להיבטים המגוונים בחברה הישראלית, באמצעות צילום. האתגר הגדול ביותר בעריכתו של הבלוג היא בחירת התכנים המוצגים בו. סבלנותו של הקורא הממוצע ירדה משמעותית בשנים האחרונות ואחת הדרכים החזקות להעביר מידע היא באמצעות תמונות. הבלוג מתמקד בהצגת סדרות צילום, כלומר רצף של תמונות שמספר סיפור שלם, לא פריים הירואי אחד. לצד הרצון שתהיה בו כמה שיותר "תנועה", חשוב לשמור על איכות גבוהה ותוכן בעל משמעות".  
 
תערוכת "חשיפה" - אריאל שליט
(צילום: אריאל שליט)
 
התערוכה תוצג בסלון יפו לאמנות החל ב- 3 ביולי ועד 19 ביולי.
 
 
(תמונת מסגרת: ג'יליאן לאוב)
תגובות
אין תגובות למאמר