כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

פסטיבל הקולנוע האוסטרלי מציין עשור

מאת: חדשות 'מפיק' /
08.06.2014
/ 14:00

פסטיבל הקולנוע האוסטרלי מציין השנה עשר שנות פעילות. לאחר שהתקיים במשך תשע שנים ברציפות בסינמטקים בירושלים, תל אביב וחיפה, חוזר הפסטיבל השנה במתכונת "שבוע קולנוע אוסטרלי", במסגרתו יוקרנו ארבעה סרטים חדשים בארבעה סינמטקים, הרביעי שבהם הוא חולון. את הפסטיבל העשירי מקיימת שגרירות אוסטרליה בישראל, בתמיכת אֵייס (AICE) - העמותה לחילופי תרבות אוסטרליה ישראל.

הקרנת הסרטים תחל בסינמטק ירושלים ב- 15 ביוני, תימשך בחיפה ובתל אביב ותסתיים בסינמטק חולון ב- 5 ביולי. השנה יוקרנו שני סרטים עלילתיים ושני תיעודיים, שיוקרנו עם כתוביות בעברית.

הסרטים שיוקרנו במסגרת שבוע הקולנוע האוסטרלי הם- 
 
"מסלולים" של הבמאי ג'ון קוראן, בהשתתפות מיה וואסיקובסקה ואדם דרייבר. סיפורה האמיתי של רובין דווידסון, שיצאה לחצות ברגל את יבשת אוסטרליה עם ארבעה גמלים וכלב; "דרך המסתורין", של איוון סן, אודות בלש משטרה ממוצא ילידי שב לעיירת הולדתו כדי לחקור מקרה רצח של נערה צעירה; סרטה התיעודי של רבקה בארי, "אני נערה", בו היא מתארת את מצב הנשים בעולם דרך סיפורן של שש נערות מאפגניסטן, ניו יורק, קמרון, מלבורן, קמבודיה ופפואה גינאה החדשה; "אובססיה אדומה", זוכה פרס הבימוי ופרס הסרט התיעודי באורך מלא בפרסי האקדמיה האוסטרלית לקולנוע וטלוויזיה, הבוחן את תשוקתם העזה של חובבי יין משובח, מחבל פרובנס ועד סין, עם קריינות של ראסל קרואו.
 
 
תגובות
אין תגובות למאמר