כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

שבוע הספר העברי יוצא לדרך

מאת: חדשות 'מפיק' /
26.05.2014
/ 14:22

כמדי שנה, גם בחודש יוני הקרוב ייחגג ברחבי הארץ "שבוע הספר העברי", ומאות אלפי ישראלים ייזכרו פתאום שפעם מזמן הם למדו לקרוא, וכי אולי יש משהו במילה הכתובה ההיא שהם ישמחו להיזכר בו. ואם לא, אז בטח הם ישמחו לרכוש ספרים לפי משקל במבצעים השונים של "עשרת ימי הספר" של השבוע שחרג כבר מזמן ממגבלות הזמן והחלל של המספרים הטיפולוגיים.

זו היא השנה ה-53 בה חוגגים את שבוע הספר העברי, 53 שנים בהן מעמדו של הספר התדרדר למחוזות שהשתיקה יפה להם, אם בגלל תרבות הרייטינג והטראש ואם בגלל המלחמה העקובה מדם שהתנהלה בשוק הספרים בין שתי החברות בדואופול שחגג על גבו של הענף. מלחמה זו הותירה מאחוריה חללים רבים בדמות הוצאות ספרים וחנויות עצמאיות שנאלצו לפרוש מהמירוץ, פשיטת רגל ומכירה של רשת 'סטימצקי', וכניסתו לתוקף של החוק להגנת הסופרים והספרות בישראל, שהביקורת עליו בחוגים הספרותיים עולה על הברכות על כניסתו למחזור החיים, בעוד שמועות המתרוצצות להן ברשתות החברתיות מעמידות בספק את יעילותו.

ובכל זאת, החגיגה חייבת להימשך, ו"חג הספר העברי", יגיע ויחלוף ויחזור גם בשנה הבאה, עם אותם אירועים גדולים בכיכרות הערים (כ- 40 במספר לפי החישובים האחרונים), ועם אטרקציות לילדים ולגדולים, ועם הנחות על כל הספרים. כן, גם על אלה שמוגנים לפי החוק החדש.
 
שבוע הספר העברי יתקיים ברחבי הארץ בין התאריכים 11-21 בחודש יוני.
 
תגובות
אין תגובות למאמר