כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

בשבוע הבא- ועידת 'נגישות ישראל' השנייה

מאת: חדשות 'מפיק' /
26.05.2014
/ 13:48

לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, חיו בישראל בשנת 2013 למעלה מ- 1,600,000 אנשים עם מוגבלות- 18% מכלל האוכלוסייה. ועידת 'נגישות ישראל' השנייה, שתתקיים ביום שני הקרוב במרכז הכנסים AVENUE, צפויה להעלות על סדר היום את הנגשת כל סביבות החיים לטובת אנשים עם מוגבלות, במגזר העסקי, המוסדי, המוניציפאלי, הממשלתי והפרטי. עמותת 'נגישות ישראל', יוזמת הכנס, מפעילה את הכנס במטרה להוות פלטפורמה מקצועית לימודית ומעשירה לנושא חשוב זה, כמו גם לשמש במה לחשיפת החידושים השונים בעולם הנגישות העולמי. בוועידה צפויים להשתתף למעלה מ- 500 בכירי העולם העסקי, אנשי מקצוע בתחום הנגישות, אדריכלים ומעצבי פנים, נציגי רשויות מקומיות ומשרדי ממשלה, נציגי ארגוני נכים, ספקים מתחום הנגישות ומשתתפים נוספים הפועלים לקידום הנגישות בישראל.

הוועידה מתקיימת השנה על רקע תהליכי חקיקה שנכנסו לתוקף המחייבים הנגשת מקומות ושירותים לרווחתם של אנשים עם מוגבלות. זוהי הזדמנות יוצאת דופן לקהל הישראלי ללמוד ממרצים בכירים מהעולם על התפתחויות מתחום הנגישות הגלובלית, לשמוע דוגמאות להצלחות בהטמעת נגישות בעולם, ולהיחשף במסגרת תערוכת ספקי נגישות לפיתוחים חדשים ומתקדמים בתחום הנגישות הפיזית, הטכנולוגית, לליקויי שמיעה ועוד בתערוכה ענפה ומקצועית. 

בין המשתתפים בכנס- מארק טוד, הממונה על נגישות המשחקים האולימפים של לונדון 2012 ובימים אלה עוסק בהנגשת המשחקים האולימפים 2016 ו-טוקיו 2020 העתידיות; אן הוי, נציגת הממשל באונטריו קנדה על הדרכים לשיפור הנגישות ולצמצום החסמים; מר ג'יימס ת'ורסטון, דירקטור בינלאומי לנגישות נכים במייקרוסופט העולמית, על הנגישות הטכנולוגית המוטמעת בכל מוצר שהחברה משחררת לשוק. עוד ישתתף באירוע שון פורבס, ראפר אמריקאי חרש שידבר על האתגרים והניצחונות שחווה אמן עם מוגבלות.

במהלך הועידה יוענק "פרס נגישות ישראל 2014 לקידום הנגישות, על שם שמחה לוסטיג ז"ל" המוענק על עשייה המהווה דוגמה לחיקוי או השראה בתחום קידום הנגישות, ותערוכת ספקי נגישות שיציעו פתרונות נגישות מתקדמים ונחוצים.

תגובות
אין תגובות למאמר