כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

תיאטרון הבלט של סנט פטרסבורג יגיע לישראל

מאת: חדשות 'מפיק' /
25.05.2014
/ 11:51

סנט פטרסבורג נחשבת למקום הולדתו של הבלט הרוסי. מאז נפתחה בעיר האקדמיה הראשונה ללימודי בלט בשנת 1738, היא נחשבת עד היום לאקדמיה המובילה בעולם.  מאות שנים של ריקוד עיצבו את הבלט הרוסי המשלב בין אלגנטיות לוירטואוזיות בסגנון מעודן שנטבע באקדמיה לאומנות בסנט פטרסבורג.

משימתו המרכזית של תיאטרון הבלט היא שימור הרוח הייחודית והמסורת של הבלט הרוסי. ההפקות המועלות בו משמרות  את הביצועים  של תיאטרון מרינסקי. מופעי התיאטרון נאמנים לגרסת המקור הנשמרת בדביקות תוך הקפדה על הכוריאוגרפיה המקורית.

למעלה מ-23 שנים הציג הבלט על במת תיאטרון הרמיטאז' בסנט פטרסבורג כמו גם על בימות של התיאטראות המובלים בעולם. למעלה ממיליון צופים צפו בלמעלה מ-4,000 הופעות אותם קיים במהלך השנים במסגרת 70 סיבובי הופעות בינלאומיים.   
 
בישראל יציג תיאטרון הבלט הרוסי שתי יצירות מופת אגם הברבורים של  צ'ייקובסקי  ומפצח האגוזים של צ'ייקובסקי . ביום האחרון יופיע הבלט עם מיטב הקטעים מיצירות שונות. ההופעות יתקיימו במשכן אמנויות הבמה בתל אביב בין התאריכים 2-7 בספטמבר.
 
תיאטרון הבלט של סנט פטרסבורג ינחת בישראל עם מכולות של ציוד, בגדים ותפאורה שנעשו כולם על ידי אמני ציור ותפאורה מומחים בתחומם.
 
אגם הברבורים
(צילום: לריסה רן ליניקובה)
 
תגובות
אין תגובות למאמר