כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

מפיקים את הקסם - ראיון עם זהר תורן

מאת: יואב שי, חדשות 'מפיק' /
22.05.2014
/ 17:52

בחודש יוני הקרוב ייפתח בספארי ברמת גן אחד המיזמים הגדולים שנראו במחוזותינו. במסגרת הפרויקט, שזכה לשם "קסם בספארי", יוזמנו המבקרים לראות את גן החיות מזווית מעט אחרת, כאשר יגיעו הערב לסיורים ליליים מיוחדים בליווי תאורה ייחודית, הקרנות ומיפוי וידאו, אפקטים ופס קול שישלים את החוויה.

במקביל, בימים אלה מוקם במרכזו של השטח הפתוח של הספארי, בו דרות החיות באופן חופשי, כפר נופש קטן, ובו 32 אוהלים ושתי סוויטות, בהם יוכלו מבקרים להתארח למשך הלילה, וליהנות מלודג' אפריקאי שבלב רמת גן. אורחי מלון הבוטיק האפריקאי יוכלו ליהנות מהסיור הלילי, ולאחר מכן להעביר את הלילה במחנה, לצד מדורות ופעילויות ליליות. בבוקר, יוכלו לצפות בהאכלה של החיות, שתיעשה בסמוך לכפר הנופש, ואף ליהנות מסיור הבוקר המסורתי בגן החיות.

קסם בסוואנה

המיזם הענק הוא תולדה של שיתוף פעולה בין חברת ההפקות 'ארנון – פז', גיל טייכמן וישראכרט, שלקחו על עצמם להפוך את הספארי בחודשים הקרובים על פיו.
 
כדי להבין יותר על מה ולמה, תפסנו לשיחה את זהר תורן, המנכ"ל החדש של חברת ההפקות 'ארנון – פז', השותפה במיזם.
 
איך התחיל המיזם?
 
הרעיון המקורי שלנו כלל בהתחלה רק את כפר הנופש. אנחנו פנינו לספארי והצענו להם את הרעיון. במקביל, ובנפרד לחלוטין, הספארי היה בקשר עם גיל טייכמן לגבי פעילות לילית. החיבור של שתי הפעילויות לפעילות אחת היה די טבעי, וקיבל דחיפה רצינית לאחר שפנינו לישראכרט על מנת שיפרשו חסות על כפר הנופש. ישראכרט קיבלו על עצמם את הפרויקט, ובאמצע חודש יוני צפוי לעלות גם קמפיין בכיכובו של יובל סמו.
 
הפעילות תתקיים בחודשים יוני יולי ואוגוסט, ובמסגרתה אנחנו לוקחים את גן החיות והופכים אותו למיצג שמשלב את כל המולטימדיות שאנחנו מכירים מעולם ההפקות והאירועים. כבר למעלה מחודש שאנחנו עובדים בשטח על הקמת האירוע. 50 איש עובדים כל לילה על ההקמות, כי אנחנו לא יכולים לעשות את זה במהלך היום, כאשר הספארי עובד כרגיל.
 
איך נערכים לפרויקט בסדר גודל כזה?
 
כבר כמה חודשים שאנחנו מפעילים מנהלת שהוקמה במיוחד, שכוללת צוות הפקה חיצוני, שלושה משרדי פרסום, יחסי ציבור בשלוש מערכות ועובדת מסביב לשעון. בין היתר, הקמנו במיוחד עבור האירוע מערכת שמשלבת מרכז הזמנות מתאים. מדובר במערך מורכב שגדל תוך כדי העבודה, הרי בסופו של דבר, מדובר במשהו שנעשה בפעם הראשונה בעולם, לא רק בארץ. מורכבות שרק גדלה בשל העבודה מול בעלי חיים.
 
זהר תורן
(צילום: יח"צ)
 
איך באמת עובדת הדינאמיקה עם בעלי החיים?
 
אנחנו עובדים באופן צמוד עם וטרינר וזואולוג שמלווים את ההתקדמות שלנו. בגלל שמדובר בסביבת מחייה של בעלי חיים, אין לנו את החופש להתקין את הציוד שלנו איפה שאנחנו רוצים. לדוגמה, עניין פשוט יחסית כמו תליית מקרן על עץ הופך למסובך בהרבה כשצריך לבחון את הדרכים לתלות אותו בלי שיפריע לבעלי החיים ובלי שיינזק.
 
בנוסף, היינו חייבים לעשות בדיקות ראשוניות בליווי צוות מקצועי על מנת לראות מה תהיה התגובה של בעלי החיים למולטימדיה שלנו. בהתאם, בכל המקומות בהם ראינו כי קיים חשש כי העבודות שלנו יגרמו למתחים או פחד אצל החיות, הוחלט כי החיות לא ישולבו במיצג, ובמקומם ייעשה שימוש במיפוי וידאו שיציג בעלי חיים. כך, שטח התצוגה של הדובים יהיה ריק, ובמקום יצרנו באמצעות תאורה והקרנות קרחון עם פינגווינים ושאר בעלי חיים.
 
 
יזמים: עודד פז, גיל טייכמן
 
ניהול אומנותי: O*GE  Creative Group  
 
וידאו: עמית פישר, גאי רומם
 
תאורה: רונן נגאר, ערן קליין
 
סאונד: יובל זילברשטיין, ירון גורן
 
תכנון מערכות AV: מולטיפקט
 
מפיק בפועל ומנהל הפרויקט: אברהם בינון
 
מפיקה: לילך עומר
 
מפיקת הכפר: קרן מזרחי
 
מנהל טכני: גבי גבריאל
 
לוגיסטיקה: גל איכנר
 
בינוי: שרותי במה
תגובות
אין תגובות למאמר