כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

פסטיבל האור חוזר לירושלים

מאת: חדשות 'מפיק' /
14.05.2014
/ 10:37

'פסטיבל האור' חוזר לירושלים בפעם השישית. האירוע הבינלאומי הענק, שמאיר את העיר העתיקה בירושלים ויזמין את המבקרים בו ליהנות מעבודות מרשימות בתחום אמנות האור יתקיים בעוד כחודש ברחבי העיר העתיקה בירושלים, בין התאריכים 19-11 ביוני.

גם השנה צפוי הפסטיבל להציג מגוון רחב של מיצגי אור בולטים, ביניהם מגדל-אור בגובה 17 מטר, מיצג 'מגדל הקלפים' שילווה דמויות תנכיות, המיצג האינטראקטיבי CLOUD, 'שעון הקוקייה' שיציג מיפוי וידאו תלת מימד, שיירת פילים מוארים ועוד. בפסטיבל יתארחו שבעה עשר אמנים בינלאומיים בעלי שם, שיציגו בפסטיבל את מיטב היצירה האמנותית בתחום האור הבינלאומי, כגון Luminarie De Cagna, Jacques Rival, Theoriz Studio ,OCUBO ועוד. 

פסטיבל האור בירושלים - CLOUD
(צילום: יח"צ)

בנוסף, ייקחו חלק בפסטיבל אמנים ישראלים מובילים אשר ידועים ביצירותיהם הקשורות באמנות האור, ביניהם מרטין עדין, קבוצת מסתורין, הגר אלעזרי וליאת סגל, ניסן גלברט, ניצן רפאלי, סטודיו AVS ורבים אחרים.
 
חידוש מרענן בפסטיבל של השנה צפוי להיות שיתוף הפעולה הראשון מסוגו של הפסטיבל עם המחלקה לעיצוב תעשייתי של האקדמיה לאמנות ועיצוב בירושלים 'בצלאל', במסגרתו יציגו הסטודנטים גופי תאורה בפרשנות אישית.
 
כבשנים קודמות, יוזמן קהל המבקרים באירוע ליהנות מעשרות מיצגי אור מרהיבים בארבעה מסלולים שונים: לבן, אדום, כחול וירוק שיתפרשו על פני העיר העתיקה ויובילו את אותם מיצירה ליצירה. 
 
פסטיבל האור בירושלים - שיירת הפילים של ניצן רפאלי
שיירת הפילים של ניצן רפאלי
(צילום: יח"צ)
 
ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, מסר כי בשנים האחרונות הפך הפסטיבל למותג בינלאומי שמושך מאות אלפי מבקרים מהארץ ומהעולם. "הפסטיבל מתקיים השנה בפעם השישית וסמטאות העיר העתיקה נחשפות במלוא יופיין עם תאורה מרהיבה מיוחדת אשר משלבת מיצגים מרשימים מהארץ ומהעולם של אמנים בעלי שם ושל סטודנטים לאמנות ועיצוב. ירושלים חוזרת לתפוס את מקומה הראוי כבירת תרבות בינלאומית ואבן שואבת לצעירים, תיירים ומבקרים רבים אשר באים ליהנות מהשילוב בין ההיסטוריה והמורשת המפוארת וההווה התוסס והססגוני".
 
ציון תורג'מן, מנכ"ל החברה העירונית אריאל המפיקה את האירוע מסר כי ההערכה האומנותית שהפסטיבל זוכה לה בעולם מקילה על הבאת אמנים בעלי שם המעוניינים להציג בו ולנסות ולהאפיל על מיצגים של השנים הקודמות.
 
במסגרת הפסטיבל יתקיים יריד מעצבי גופי תאורה "אור בחורבה" שיארח כמה ממיטב אמני האור בישראל, אשר יציגו וימכרו את עבודותיהם בתחום עיצוב גופי תאורה .
 
תגובות
אין תגובות למאמר