כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

'גלים וחבלים' – מאי-יוני בגן המדע

מאת: חדשות 'מפיק' /
04.05.2014
/ 9:26
גן המדע על שם קלור יקיים במהלך החודשים מאי-יוני פעילויות קיציות מרעננות. במרכזן של פעילויות אלה יעמדו הגלים, אשר מקיפים אותנו בכל מקום אשר נפנה אליו- בחוף הים, באולם קונצרטים ואפילו בקרני האור המאירות עלינו. במסגרת הפעילויות יוכלו המבקרים לחוות, לגעת ולראות גלים וליהנות מהיופי שבהם. בסיורים מודרכים יסבירו המדריכים של המוזיאון על סוגי גלים וכיצד הם מתקדמים. בסדנת יצירה יבנו משחק פשוט לשליחת מסרים למרחקים ארוכים עם חוט עם תוספות מעניינות ויראו איך הוא עובד ואפילו איך אפשר לשמוע יותר טוב עם אצבע באוזן.
 
שומעים את הגלים בגן המדע
 
באודיטוריום יצפו המבקרים בהדגמות על מה שקורה לגלי הקול כאשר הם נפגשים, איך מנגנים על כינור מרובע והאם כאשר מדברים האוויר זז או שגלי הקול זזים. במתחם האקולוגי של גן המדע, האקו ספירה, יוכלו במבקרים ללמוד על חוטים בפן הביולוגי – המשי. מה חרקים עושים איתו ובאיזה דרכים עכבישים בונים את הקורים שלהם ומשתמשים בהם לצרכים שונים.
 
האקוספירה של גן המדע
 
בנוסף, יוזמנו המבקרים לצאת אל הגשר העילי ולהיכנס לחדר התערוכות, שם ישחקו ב- PLAY – תערוכת משחקים מחוץ לקופסה. לצד 80 מוצגי המדע הקבועים הוצבו בחדר עמדות משחק הדורשות קואורדינציה, יכולת שיתוף פעולה ופתרון בעיות בזמן אמת. העמדות האינטראקטיביות מבקשת מהשחקן להשתמש בכישוריו המוטוריים כדי להוביל כדור מתכת אל גומה במשטח, בדומה למשחקים שהכרנו בילדותנו, אך ברמת משחק גבוהה. מתקני המשחק מסדרת VECTOR BALL נוצרו על ידי אביגדור בנטוב, נגר-אומן מבנימינה. 
 
על הגשר העילי הוצבו משחקים חכמים פרי יצירתו של האמן יהודה קולטון, שיצר את התערוכה האינטראקטיבית "לצאת מהפלונטר" -  סדרה של משחקי הגיון תלת-ממדיים מעץ בקנה מידה גדול. במקביל למשחקי החשיבה הייחודיים, המבקרים יוזמנו להתחרות ביניהם במשחקי חשיבה מוכרים כגון שח-מט ודמקה. 
 
הפעילות תתקיים בשבתות של החודשים מאי-יוני ובחגים שייערכו בחודשים אלה.
 
תגובות
אין תגובות למאמר