כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

אירוע הנגישות הגדול של 'נגישות ישראל'

מאת: חדשות 'מפיק' /
30.04.2014
/ 14:51

עמותת "נגישות ישראל",הפועלת לקידום  ושיפור הנגישות ואיכות חייהם של אנשים עם מוגבלות כבר 15 שנה בתחומים רבים בארץ, תקיים זו השנה ה-5 הפנינג ספורט חווייתי היחיד מסוגו בעולם, בשיתוף הוועד הפראלימפי והתאחדות ספורט הנכים : "להרגיש נגישות- באוויר, בים וביבשה" שיתקיים ביום שישי, ה-23/5 בדק הצפוני של נמל תל אביב, ויהיה פתוח לקהל הרחב ללא תשלום.

הפנינג הזדהות חווייתי, בו כל החושים ייפתחו ויתחדדו, באמצעות מפגש מקרוב עם אנשים עם מוגבלויות שונות והתנסות במגוון פעילויות מהנות ומאתגרות המדמות עד כמה שניתן את תחושת המוגבלות – תחת הסלוגן " עד שלא תחווה – לא תבין". מטרת העל של ההפנינג היא להגביר את המודעות לנושא הנגישות של אנשים עם מוגבלות וספורט נכים בדרך מהנה ולהביא לשוויון ביניהם לבין שאר האוכלוסייה ובכך להיחשף לפוטנציאל הענק הגלום בהם.

הפנינג להרגיש נגישות

המבקרים בארוע אותו ינחה דליק ווליניץ,יתנסו וייהנו ממגוון חוויות עוצמתיות וחינוכיות שיתרחשו באוויר, בים וביבשה שימחישו בדרכים מקוריות איך אנשים בעלי מוגבלויות מרגישים ביום יום, בכך להעלות את המודעות בקרב המשתתפים.
 
בין האטרקציות באירוע- 
 
• תחנות ההתנסות חושים ונגישות: טעימה עיוורת של גלידה וניסיון לאתר את טעמה מבלי לראות בניצוחו של השף חיים כהן, יצירת קעקועים בשפת הסימנים וחשיפה לעולם החירשים, מסלולי מכשולים בכיסאות גלגלים, הליכה עם כלבי נחייה לעיוורים, יצירת גרפיטי צבעוני ללא שימוש בידיים בעזרת צייר פה מקצועי ועוד.
 
• התנסות במשחקי ספורט נכים באופן שמעולם לא חוו, בשילוב משחקי ראווה שונים כגון: כדורסל בכיסאות גלגלים בהשתתפות דורון ג'מצ'י, כוכבה לשעבר של מכבי ת"א בכדורסל,טניס בכסאות גלגלים, כדור שער, רוגבי כסאות גלגלים, אופני טנדם לעיוורים, פינג פונג בישיבה ועוד.
 
• טיסת מבנה לאורך חוף הרצליה ותל אביב בחסות מונאייר, שתצא בכל שעה עגולה החל מהשעה 10:00 עם ילדים עם מוגבלויות שיציצו מגבוה על ההפנינג.
 
• משט קיאקים, יאכטות ומפרשיות לאורך החוף למטרת הזדהות.
 
בשעות הצהריים יתקיים טקס חגיגי בציון 15 שנות פעילות לעמותת "נגישות ישראל" ובו יכריזו על המסע למציאת "הכוכב הבא" של הספורט הפראלימפי המאגד את הפעילות התחרותית לנכים. לאחר הטקס יארח הראפר הישראלי איזי- EZ את הראפר החירש האמריקאי Sean Forbes שיגיע ארצה במיוחד לאירוע יחד עם חברו Prof. Mike Liebler ויופיעו במופע מרגש על במה משותפת.
 
הפנינג להרגיש נגישות
(צילום: גיא טייב)
 
האירוע בשיתוף: עמותת נגישות ישראל, הועד הפראלימפי, ההתאחדות הישראלית לספורט נכים וארגונים למען אנשים עם מוגבלות, עיריית תל אביב יפו, משרד התרבות והספורט, שרים, ח"כים, מנכ"לים, איש ציבור ואורחים.
 
תגובות
אין תגובות למאמר