כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

תערוכה חדשה: זיכרון השואה לנצח נצחים

מאת: חדשות 'מפיק' /
22.04.2014
/ 11:42
זיכרון השואה הוא מהאירועים המכוננים של העם היהודי ושל מדינת ישראל. פליטי השואה וניצוליה היו ממקימי המדינה שבדרך, ויחד עם תושבי הארץ והעולים הרבים שהגיעו מאז מלחמת הקוממיות, בנו אותה ונלחמו על אדמתה. זיכרון השואה מהדהד באין ספור החלטות ומהלכים לאומים ואישיים, שעיצבו את פני המדינה והעם. 
 
הצייר משה קופרמן, שהיה עצמו ניצול שואה אמר: "התמונה נוצרת בהווה מסוים, אלא שהדור לעולם אינו משוחרר ממטען העבר. תהליך זה מכניס את מימד הזמן אל תוך הציור, וכך גם את ההיבט הארכיאולוגי שקשור בזיכרון. מה יכול להיות יותר משמעותי מהתכתבות עם הזיכרונות?"...לדבריו, הציור משמש תיעוד ממשי וחי לעובדות.... "זוהי בנייה על הריסות שצצות בכל פעם מחדש".  
 
אמנות, בכל תחומי היצירה, בונה מחדש מרקם זיכרון ייחודי, ובכך מדגישה את חלקם של האמנים במאמץ לא לשכוח. הם מעצימים בתרומתם את שמירת זיכרון השואה לנצח נצחים.
 
ביום רביעי הבא, 30/4, תתקיים פתיחה חגיגית לתערוכה 'זיכרון השואה לנצח נצחים'- תערוכה קבוצתית בציור, בצילום ובמעשה טלאים, שתוצג באשכול פיס למדעים ואמנויות תיכון עירוני א', תל אביב. האירוע יתקיים במעמד שגריר גרמניה בישראל. יישא דברים: מר אריה ברנע יו"ר אירגון "עמך", המרכז לתמיכה נפשית וחברתית בניצולי השואה ובדור השני.
 
תערוכת זכרון השואה לנצח נצחים
עבודה של יעקב דדוש
 
האמנים המשתתפים בתערוכה- אדיבה אור, אילנה שודרון- מינקוב, גדעון סער, גילה אלישר סטוקליסקי, דובי קדמון, דוד בן חיים, דורית וסרשטרום,   דינה גוטליב, דניאלה אמנט, דר' פולי ליברמן, הילה זיו+טל זיו, חיים לוי,   טטיאנה סדוב, יואל הראל, יונה בן אהרון, יעקב דדוש, לאה הרפז, ירוחם מזן,  לריסה קופרשטיין, מרטין קיזלשטיין, סלומון לבייב, קטי קולומבייסקי, רחל זיו,    שושי רימר, שלום קלנר, שרית גורה, תיכון עירוני א', תל אביב.
 
תערוכת זכרון השואה לנצח נצחים
עבודה של דניאלה אמנט
 
התערוכה תוצג בין התאריכים 30/4 ו- 18/5
 
יזמות, הפקה ואוצרות: רחל זיו
 
תגובות
אין תגובות למאמר