כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

בשבת הבאה- יום התקליט הבינלאומי

מאת: חדשות 'מפיק' /
09.04.2014
/ 11:06
Record store day, או בשמו העברי והכשר- 'יום התקליט', הוא אירוע שנוסד בעיר ניו יורק לפני כחמש שנים, במסגרתו מוציאות חנויות תקליטים עצמאיות אלבומים מיוחדים שמושקים בלעדית ביום זה, כאשר לאחרונה הצטרפו למסורת גם מספר לייבלים מובילים. במסגרת יום זה, החנויות עורכות הופעות חיות, מבצעי הוזלות, ועוד, כאשר המטרה העיקרית היא להצדיע לויניל, שממשיך לנכס לעצמו את סטאטוס של איכות ורלוונטיות.
 
כל זה קורה לצדה של מגמה עולמית במרכזה יותר ויותר אמנים, יוצרים, הרכבים ולייבלים, חוזרים למהדורות 12 אינץ' ומוציאים גרסאות מיוחדות של תקליטי LP, לרוב במהדורות מוגבלות. בין אמנים אלה ניתן למצוא גם כמה מהשמות הגדולי יותר בעולם המוזיקה של ימינו, כגון ארקטיז מונקיז, בק, פרל ג'ם, מדונה, דיויד בואי, ניק קייב, ניל יאנג, פיקסיז,  U2 ורבים אחרים, כולל אמנים מקומיים כגון הפה והטלפיים, רוקפור, דודו טסה ועוד, המקפידים להוציא את אלבומיהם על גבי ויניל ובכך לתת תג איכות ליצירותיהם ולמוצריהם. 
 
האוזן השלישית חוגגת זו השנה הרביעית ברציפות את 'יום התקליט'. במסגרת האירוע, שיתקיים ביום שבת ה- 19/4, יוצעו למבקרים הנחות על כל התקליטים, יוצגו פטיפונים איכותיים למכירה במבצע, תושק משקולת חדשנית-בלעדית לשיפור איכות השמע של התקליט, יתקיימו מפגשי אספנים ומכורים ותתקיים הופעת השקה חגיגית של אורי בראונר כנרות (UBK), סולנה של בום פם, שהוציא לאחרונה את אלבומו החדש אוזו בזוקה.
 

 

תגובות
אין תגובות למאמר