כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

הטיטאניק מגיעה לתל אביב

מאת: חדשות 'מפיק' /
08.04.2014
/ 11:02

קצת יותר מ- 102 שנים לאחר שיצאה לדרכה, ספינת הפאר הענקית המפורסמת בהיסטוריה האנושית מגיעה לתל אביב.

הטיטאניק, ספינת הפאר הגדולה בעולם, שמתכנניה טענו כי אינה מסוגלת לטבוע, יצאה לדרך מנמל סאות'המפטון שבאנגליה ב- 10 בחודש אפריל 1912 כשעל סיפונה למעלה מ- 2,000 נוסעים ואנשי צוות. לא חלפו חמישה ימים, ואניית הענק התנגשה בקרחון ענק באוקיינוס האטלנטי. אנשי הצוות של הספינה, שלא היו מיומנים בפינוי כלי השיט בעת חירום כשלו בפינוי הספינה, מה גם שהאונייה חסרה כמות מספקת של סירות הצלה.

בסופו של דבר, למעלה מ- 1,500 נוסעים ואנשי צוות טבעו יחד עם ספינת הפאר.
 
טיטאניק
 
בחודש יוני הקרוב, 102 שנים לאחר שטבעה, מגיעה לישראל התערוכה המציגה את יופייה יוצא הדופן של האנייה, חדריה, האולמות, חדרי האוכל ועוד, לצד שברים וחפצים שנשלו מלב ים, יחד עם ממצאים נוספים המוצגים כעת לראווה ומאפשרים למבקרים לחוות את המציאות שבה חיו נוסעי הספינה, רגע לפני ההתנגשות הקטלנית שהפכה לסמל.
 
התערוכה תוכננה כך שתתן דגש לסיפורים האנושיים של ספינת הפאר ונוסעיה תוך הצגת חפצים שנמשו מהאוקיאנוס והסיפור שמאחוריהם. עם הגעתם לתערוכה יקבלו המבקרים העתק מדויק של כרטיסי העלייה לסיפון ספינת הטיטאניק, בדיוק כפי שקיבלו הנוסעים בימים ההם, וכך יתחילו את המסע בזמן לספינת הטיטאניק. 
 
טיטאניק
 
"טיטאניקRMS", האחראית לתערוכה, הנה החברה היחידה המאושרת לפי החוק לשחזר ממצאים ואובייקטים מאתר טביעת הספינה. החברה קיבלה את הזכות לחלץ שרידים על ידי בית המשפט הפדרלי בארצות הברית בשנת 1994 ושלחה שמונה משלחות מחקר ושימור שמצאו למעלה  מ- 5,500 פריטים. 
 
במהלך העשור וחצי האחרונים, למעלה מ- 25 מיליון אנשים ביקרו בתערוכה במוזיאונים הגדולים בעולם ועכשיו, לאחר משא ומתן שנמשך כשלוש שנים הצליחו חברת הדרן וחברת הליקון מופעים להביא אותה למתחם המקסידום במרכז הירידים. התערוכה תוצג החל מה – 7 ביוני  ועד ה 25 באוגוסט.
 
טיטאניק
(צילום: יח"צ)
תגובות
אין תגובות למאמר