כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

אירוע ה"ביו-בליץ" הראשון בישראל

מאת: חדשות 'מפיק' /
03.04.2014
/ 9:31

עם בוא האביב, ייערך בפארק אגם ירוחם ה"ביובליץ" - אירוע טבע חגיגי, ראשון מסוגו בישראל שמטרתו מעקב ותיעוד אחר עולם החי והצומח באזור. האירוע המיוחד יתקיים 24-25 בחודש אפריל, וייקחו בו חלק קבוצות של מדענים, אנשי טבע ומתנדבים שייערכו סקר שדה אינטנסיבי בזמן קצוב.

אירועי ה-ביובליץ נערכים באופן קבוע ברחבי העולם, בפארקים ציבוריים או בשמורות טבע אשר נגישים לקהל הרחב. זאת במטרה לחשוף ולקרב את הציבור כולו לנושא המגוון הביולוגי – אקולוגי העשיר שקיים באזור מסוים. במהלך המחקר נאספים הממצאים, הם מוצגים ומפורסמים לצד הסברים והרצאות בתחומים הרלוונטיים. המושג "ביו בליץ" נטבע לראשונה על ידי סוזן רודי משרות הפארקים הלאומיים האמריקאי שהשתתפה באירוע הביו-בליץ הראשון, שנערך בפארק ליד העיר וושינגטון בשנת 1996.

אירוע ביובליץ-אגם ירוחם, נערך ביוזמת מרכז דוכיפת לצפרות ואקולוגיה הפועל בין היתר לחיזוק הקהילה המקומית. "אווירת הביובליץ מזכירה פסטיבל והזמן הקצר העומד לרשות המחקר בשטח, הופך את העניין למלהיב הרבה יותר", אומר ד"ר אייל שוחט, המנהל האקדמי של המרכז.
 
ביובליץ
(צילום: מרכז דוכיפת , שי פילוסוף)
 
במסגרת האירוע יתקיימו גם "ביו-בליץ של הרצאות"- הרצאות קצרות בנות 15 דקות, בהן לצד המומחים השונים, יוזמנו גם חובבי טבע להציג את ממצאיהם, וצלמים מוזמנים להציג את עבודותיהם. בנוסף, יתקיימו סיורים לחובבי טבע ולמשפחות, סיורי אופניים, ותהיה מכירת מזון ומכירת ציוד מדעי לחובבים. 
 
תגובות
אין תגובות למאמר