כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

פסטיבל "ימי הפלמנקו" חוגג 20 שנים

מאת: חדשות 'מפיק' /
19.03.2014
/ 10:56

פסטיבל "ימי הפלמנקו" חוגג 20 שנים. הפסטיבל, שיתקיים בחודש אפריל הקרוב במרכז סוזן דלל בתל אביב, ייפתח עם הופעתו של כוכב הפלמנקו הספרדי מרקו פלורס כסולן וכוריאוגרף, ואמניות פלמנקו מלהיבות במופע: "דה פלמנקס" - DeFlamencAs הומאז' לפלמנקו הנשי, מופע שזכה בתואר המופע הטוב ביותר לשנת 2012 בפסטיבל הפלמנקו דה חרז, ובפרס הלאומי של קורדובה.

במופע, כל אמני הפלמנקו על הבמה, רקדניות ונגניות, מלבד מרקו, הן נשים. כל אחת מקבלת את מקומה כסולנית ומביאה לביטוי את היכולות שלה - בריקוד שירה וגיטרה. 

המופע "דה פלמנקס" יועלה 3 פעמים במהלך הפסטיבל וכן תיערך כיתת אמן עם מרקו פלורס. 
 
עוד במסגרת הפסטיבל, שייערך בין התאריכים 3-5 באפריל, במסגרת הפקה מיוחדת לשנת העשרים של "קרן עדי"- כ-20 מזוכי תחרויות מכל השנים, יופיעו במגוון סגנונות ומקצבי הפלמנקו בביצוע הרכבים שונים. המשתתפים יופיעו בכוריאוגרפיות מקוריות בכל סגנונות הפלמנקו. כל אלה במטרה להביע את הפריחה של הפלמנקו הישראלי מאז הקמתה של קרן עדי. ניהול אמנותי- שרון שגיא וכרמל נתן שלי.
 
ימי הפלמנקו
מתוך המופע המשותף של התזמורת האנדולוסית של אשדוד עם הרקדנית שרון שגיא
(צילום: אייל הירש)
 
כמסורת הפסטיבל יתקיים מופע  לילדים בגילאי 5-10: "היפהפיה הנרדמת" של תיאטרון פלמנקו אלמה, בניהול רוני לוגסי בהשתתפות להקת חלאו. המופע, על רקע תפאורה ותלבושות צבעוניות, בשילוב דמויותיהן של היפהפיה הנרדמת והנסיך, מביא את קורותיה של נסיכה יפהפיה, שבהיותה תינוקת קוללה על ידי מכשפה רעה.
 
ברחבת סוזן דלל,יופיעו ביום שישי אחר הצהריים,  מגוון להקות פלמנקו צעירות וסולניות מכל הארץ.  
 
פסטיבל "ימי הפלמנקו" נוסד לפני 20 שנים להנצחת הרקדנית עדי אגמון, שמתה ממחלת הסרטן בגיל 23, בהיותה קצינה במודיעין.
 
הפקות פלמנקו ישראלי ושיתופים בין ישראל לספרד הביאו את הפלמנקו הישראלי למרכז סצנת המחול פה. קרן עדי ידועה ברמה הגבוהה של המופעים המוצגים בפסטיבלים ובסדנאות כוריאוגרפיה עם מאסטרים מספרד.
 
פסטיבל ימי הפלמנקו
(צילום: שירה אגמון)
 
תגובות
אין תגובות למאמר