כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

דיקנס בבית ביאליק

מאת: חדשות 'מפיק' /
12.03.2014
/ 10:54

בית ביאליק בתל אביב חוגג 200 שנים להולדתו של הסופר האנגלי בן המאה ה- 19, צ'ארלס דיקנס.

צ'ארלס דיקנס נולד כבן למעמד הביניים האנגלי של אותה תקופה. את שנותיו הראשונות העביר בנוחות יחסית, אך כאשר היה בן 12, ירדה משפחתו מנכסיה, ואביו נכלא בבית המאסר לבעלי חוב. דיקנס הצעיר נאלץ לעזוב את לימודיו ולהתחיל לעבוד בבתי חרושת. בשנים אלה ספג הנער הצעיר את המציאות הוויקטוריאנית כפי שהתגלמה בסופו של דבר בספריו. מציאות קשה בה ילדים נשלחים לעבוד, אנשים נכלאים בשל חובות, יתמות, ומערכות משפט וביורוקרטיה שיכולות להוציא את האדם הרגוע ביותר מכליו.

ספרו של צ'ארלס דיקנס, "בית קדרות" , שתורגם לאחרונה בפעם הראשונה לעברית, נחשב בעיני רבים לפסגת יצירתו. במרכז רומן זה עומדת העלמה אסתר סאמרסון, אשר חוקרת את מוצאה ושורשיה ומגלה סוד או שניים אודות עברה. לצד סיפורה האישי, מתאר דיקנס את החברה האנגלית הרקובה בת זמנו ולא מפחד להפנות אצבע מאשימה כלפי עוולות חברתיות שהיו נפוצות באותה תקופה.
 
צ'ארלס דיקנס
 
עם צאת תרגום עברי ראשון לרומן המופת של הסופר המוערך, "בית קדרות", ולציון 200 שנה להולדתו – יתקיים ביום חמישי הבא (20/3) ערב מיוחד לכבודו של הסופר, בהשתתפות ד"ר גליה בנזימן, פרופ' אילנה גומל, הסופר ומבקר הספרות אריק גלסנר, פרופ' לאונה טוקר, מנחה וקורא השחקן אלכס אנסקי.
 
תגובות
אין תגובות למאמר