כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

מכוער זה היפה החדש

מאת: חדשות 'מפיק' /
06.03.2014
/ 11:05

ביום שני הקרוב, 10/3, יתקיים בקמפוס HIT בחולון הכנס השנתי של הפקולטה לעיצוב, HIT מכון טכנולוגי חולון, תחת הכותרת  "מכוער – היפה החדש", שיעסוק בסוגיית הכיעור והיופי החדש, על רקע עבודות עכשוויות בעיצוב, אמנות ואדריכלות. את הכנס תנעל פתיחת תערוכת 'באמצע' של המחלקה לעיצוב פנים, במתחם קסטיאל AS IS, בראשותם של אדריכל ניסן ורשבסקי ואדריכל גל גאון.

את הכנס יפתחו פרופסור אדוארד יעקובוב, נשיא המכון ופרופסור דנה אריאלי, דקאן הפקולטה לעיצוב. בכנס ישתתפו מובילים בתחום העיצוב, האדריכלות, האוכל והאקדמיה, ביניהם: טל לנצמן - מעצב העל הישראלי ושותפו של מעצב האופנה הפריזאי מאורציאו גאלאנטה; השף ישראל אהרוני; האדריכל מיכה לוין; האדריכל ארז אלה; הצלם יואב חורש; הכותבת והיוצרת דנה גילרמן; המאייר זאב אנגלמאייר; האמן יובל שאול, פרופ' עזרי טרזי, מעצב תעשייתי ותיאורטיקן בתחום חשיבה עיצובית והאוצרת גלית גאון ומנהלת ספריית החומרים חולון, שירה שובל. 

הרצאתו של טל לנצמן, "הרגע", תעסוק בחוויה הויזואלית הבאה לידי ביטוי בעיצוב, בהגדרת המכוער מחדש ובהתבוננות מחודשת של הסובב אותנו; המאייר ואומן הקומיקס זאב אנגלמאיר יעביר הרצאה בנושא "יפה כמה שזה מכוער"- על ספרים משובשים תוצרת הארץ; הרצאתו של פרופ' עזרי טרזי, "כיעור אותנטי", תציג מבחר מעבודותיו האקספרימנטאליות שמאתגרות את ה׳טעם הטוב׳, מתוך כוונה להחדיר לתוך אובייקטים יומיומיים תכנים שקשורים לשאלות של זהות אישית וחברתית, של החברה הישראלית ומרחב המזרח התיכון.
 
מכוער זה היפה החדש
(יח"צ)
 
הרצאתו של יובל שאול, "הכיעור במיניות ובאמנות" תיגע בסוגיית בדיקת גבולות כיעור והגבולות של עצמנו דרך המיניות וכיצד באופן ההתבוננות הנ"ל ניתן לבחון את האומנות; האדריכל פרופ' מיכה לוין ידבר על כיעור באדריכלות בת זמננו; הרצאתו של הצלם יואב חורש, תעסוק בנושא יופי ההרס- צילום חורבן עכשווי והשאלה המוסרית; האדריכל ארז אלה יספר על התפתחות הקריירה שלו; השף ישראל אהרוני, יספר על האסתטיקה של הטעם-נא ומבושל; הרצאתה של היוצרת והכותבת דנה גילרמן, תעסוק בנושא "המכוער באמנות עכשווית" והאוצרת הראשית של מוזיאון העיצוב בחולון, גלית גאון, תעביר הרצאה בנושא "לא אומרים איכס על אוכל". 
 
תגובות
אין תגובות למאמר