כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

ועידת Mefik הסתיימה בהצלחה

מאת: יואב שי, חדשות 'מפיק' /
05.03.2014
/ 17:58

ביום שני האחרון (3/3) התקיימה במרכז הכנסים של מלון דיוויד אינטרקונטיננטל בתל אביב ועידת Mefik להפקת אירועים ושיווק חווייתי. כ- 2,000 משתתפים הגיעו לאירוע הנוצץ, בהפקת חברת Catch D I של איל קולב ובועז רז, ששם בפעם הראשונה את נושא הפקת האירועים במרכז התוכני שלו. בין היתר יכלו המשתתפים באירוע לפגוש מפיקים בכירים מהתעשייה, אנשי תוכן וקריאייטיב, מעצבים ועוד, לצד מנהלי שיווק, משאבי אנוש ורווחה מגופים גדולים במשק. באופן כללי, אפשר לומר כי הייתה זו הזדמנות יוצאת דופן שאיגדה במקום אחד את האנשים שחולמים ומגשימים את החלומות הכי גדולים.

אולם המליאה של הוועידה הציג לראשונה בתחום רשימה ארוכה של תכנים רלוונטיים לתעשייה. את המליאה, אותה הנחה לאורך כל היום העיתונאי ואיש הטלוויזיה נדב ברונשטיין, פתח בדברים שרון קרן, מנכ"ל חברת 'SHAKUF DIGITAL', הבעלים של אתר 'מפיק'. מיד לאחר הברכות, החל האירוע, שכלל מבחר הרצאות מרתקות (אשר יועלו לאתר בהמשך י.ש).

תכני הוועידה הוצגו על במה מושקעת במיוחד שהוקמה על ידי חברת כל במה. ייחודה של הבמה המרכזית היה באינטגרציה המלאה שקיימה עם ההקרנות התכנים שליוו את ההרצאות השונות. ראשונה עלתה לבמה הלה אורן, מנכ"ל עיר עולם ותיירות, שדיברה על מושג ה- BLEISURE, ועל הקשר הבלתי נפרד בין עולם הפנאי ועולם העסקים העירוני, ועל הדרך בה ההשקעה באחד יוצרת צמיחה של השני. מיד אחריה עלתה לבמה אורנה שלומוף, מנהלת שיווק ופרסום "רשת", שדיברה על הדרך בה מנסים אנשי הטלוויזיה להגדיל את החשיפה לתכנים שלהם על ידי יציאה מהקופסה הקטנה באמצעות שיווק חווייתי. ירון לויטה, במאי האירוע, הציג על הבמה את הסודות הגדולים מהם בנוי עולם היצירתיות בעזרת טכנולוגיית מציאות רבודה, שהפגישה אותו על הבמה עם כמה חברים מפתיעים, ביניהם חברי להקת הביטלס.
 
ועידת מפיק 2014 - הלה אורן
 
ועידת מפיק 2014 - איתן שוורץ
 
ועידת מפיק 2014 - נדב בורשטיין
 
ראש מועצת ירוחם מיכאל ביטון ומנכ"ל "תשתית", נורית גרי, סיפרו לקהל המשתתפים בוועידה את סיפור הקמת מתחם האירועים "ירוחאן" בעיירה הדרומית על ידי חברת ההייטק "קונדואיט", ועל הדרך בה התרומה לקהילה מתגלמת בסיפור העשייה הזה. מיד אחריהם עלה לבמה בכיר מפיקי מופעי המוזיקה בישראל, שוקי וייס, שדיבר על הקושי בהבאת אמנים גדולים לישראל כאשר הקהילה הבינלאומית מנסה לתקוע טריז בגלגלי העשייה של המפיקים הישראלים, ועל העבודה הקשה שצריכה להיעשות על ידי הגורמים הממלכתיים על מנת לתת יד לתעשייה, שבסופו של דבר תורמת לשמה של ישראל בעולם. אחרי כל הרצינות הזו, הקהל שמח לפגוש את הקומיקאי אבי נוסבאום במופע סטנד-אפ מרענן, שנייה לפני שהוועידה יצאה להפסקה.
 
בזמן ההפסקה, הוזמנו באי האירוע ליהנות מהתערוכה המקצועית שהתקיימה לצד תכני הוועידה, בה הציגו מיטב אנשי תעשיית ההפקות את החידושים בתחום. לא נלאה אתכם בפרטים אודות ההפתעות הרבות שחיכו לנו שם. רק נציין שזו כפי הנראה הפעם הראשונה שניתן היה לראות ספינת שודדי ים, לולייני קרקס ורכב מרוצים שוכנים זה לצד זה במרכז הכנסים של מלון דיוויד אינטרקונטיננטל.
 
ועידת מפיק 2014 - תערוכה
 
ועידת מפיק 2014 - ליצנים
 
ועידת מפיק 2014 - חדר מפיק
 
חלקה השני של הוועידה נפתח במופע פריצה של Leds Dance, ומיד לאחריו מארינה מקסימיליאן בלומין בהצצה למופע החדש והחם שלה "step into my world" המלווה את אלבום הבכורה המוערך שלה. אולם המליאה היה על הרגליים לכבוד הופעתה של הזמרת המוכשרת והלהקה. את האווירה המשועשעת המשיך מנחה הוועידה נדב ברונשטיין, שהרצה בפני הקהל אודות המרכיבים של פעילות גרילה מוצלחת. את הרצאתו ליווה המנחה הכריזמטי בסדרה של סרטונים המתארים פעילויות קד"מ מוצלחות מרחבי העולם.
 
את החלק המרגש של האירוע קיבל הקהל בדמות פרס 'מפיק' על תרומה לענף שהוענק למפיק העל מיקי פלד, על מותג הפסטיגל אותו בנה בשלושים האחרונות ועל התרומה האדירה שלו לעולם ההפקות הישראלי. את הפרס הגישו לו מנכ"ל "שקוף דיגיטל" שרון קרן, ובמאי הפסטיגל הוותיק חנוך רוזן, שבניגוד למנהגו, אמר מספר מילים מעל הבמה.
 
ועידת מפיק 2014 - מיקי פלג
 
ועידת מפיק 2014 - ריקודי לד
 
ועידת מפיק 2014 - מארינה מקסימיליאן
 
מיד לאחר המפגן סוחט דמעות ההתרגשות הזה עלה לבמה איתן שוורץ, מי שמוכר לקהל כבר שנים רבות. שוורץ, יועץ ראש עיריית תל אביב לנושאים בינלאומיים, דיבר על הדרך בה הפקת אירועים בינלאומיים מעבר לים יכולה לשפר את מעמדה ותדמיתה של ישראל, ועל הדרך בה נעשות הפקות כגון אלה בפועל בימינו. יבין גיל-מור, מנכ"ל Yad2, עלה מיד לאחריו, ותיאר בפני הקהל את הדרך שעשה אתר המכירות מעולם האינטרנט אל העולם האמיתי בדמות פסטיבל 'Yad2', ועל התמיכה שאירועים מסוג זה יכולים לתת לעולם התוכן הווירטואלי. 
 
ועידת מפיק 2014 - בר
 
ועידת מפיק 2014 - שחקנים
 
ההרצאה הבאה באירוע הייתה מפיהם של תנה אשכנזי ודניאל וינקלר ממקימי המיזם החברתי המרשים "ZE.ZE". חברי המיזם הסבירו לבאי הכנס על הדרך שהובילה אותם להקמת המיזם, ועל הדרך בה נכנסו לעולם הפקות האירועים במטרה לקיים עשייה חברתית. עוד דברו על המיזמים הנוספים אותם הם מקיימים, ביניהם "פילהרמונית הרחוב", "אנשים שבדרך כלל לא מרצים" ועוד. ההרצאה האחרונה באירוע הייתה מפיו של אחיה פריד, סמנכ"ל לקוחות עסקיים CAL, שדיבר על הדרך בה עולם המובייל דוחק הצידה את השימוש בכסף מזומן, זאת בעקבות טכנולוגיות חדשות הנותנות מענה לסליקת כרטיסי אשראי באמצעות הטלפונים החכמים. את הוועידה חתם פאנל מרתק בהשתתפותן של מנהלות רווחה מחברות מובילות במשק ובהנחיית דליה שלו, השולחן העגול HR.
 
בסופו של דבר, היה זה אירוע מרגש, מרתק ומעניין. אנחנו לא יודעים מה אתכם, אבל אנחנו כבר מחכים לשנה הבאה, לוועידת 'מפיק' 2015.
 
ועידת מפיק 2014 - איילים
 
ועידת מפיק 2014 -
(צילום: דרור כץ)
 
הפקה: Catch D I
 
מיקום: דיוויד אינטרקונטיננטל
 
ניהול תוכן: אלינור הררי ואלי לוי
 
יח"צ: רון גרנות
 
ייעוץ תוכן: אלדן הפקות
 
 
הקרנות: AVS
 
רישום: מיינט
 
עיצוב תאורה: שי שטרקר
 
תאורה: משה קמחי
 
גופי תאורה: Swis
 
הגברה: הכל בקול
 
עיצוב גרפי: AVF
 
דפוס: מדיה ריפבליק
 
עיצוב וידאו, ארט ואנימציה: קורן בר
 
בטיחות: B-Safe
 
צילום: דרור כץ
 
 
דיילות: דיילות A+
 
דוכן מוזלי ודוכן מתוקים: Sugar Rush
 
מסכים לד בקבלת פנים: AVS
 
עיצוב, במות, ריהוט ומיתוג אולם כניסה: HEDONISM
 
וילונות חסיני אש באולם כניסה: א.א פרודקשן
 
דמויות ומייצגים באולם כניסה: ראש חוצות
 
הרכבים מוזיקליים ו- DJ באולם כניסה: פדי גרופ
 
לוגו אתר 'לגדול': 3DY
 
עיצוב במות וריהוט - מתחם לאונג': גיא אייל
 
מעצבים - מתחם לאונג': ידו ואילנה
 
וילונות - מתחם לאונג': תומבד
 
שטיחים - מתחם לאונג': רד קארפט
 
מסכים - מתחם לאונג': רימוניניו
 
ביתנים - תערוכה: Smart & Light
 
בינוי אולם מליאה, במה, תפאורה: כל במה
 
עיצוב במה: מירה גלבפיש
 
אספקת ציוד במה: נתיבי לכת
 
צילום וידאו במעגל סגור: דרור כץ
 
ייצוג מארינה מקסימיליאן בלומין: טדי הפקות
 
ייצוג אבי נוסבאום: סברס הפקות
תגובות
התקבלו 1 תגובות
1.  תודה לדפוס מאי