כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

פסטיבל פליציה בלומנטל חוזר

מאת: חדשות 'מפיק' /
27.02.2014
/ 11:43

פסטיבל המוזיקה הוותיק של תל אביב, פסטיבל פליציה בלומנטל, חוגג השנה 16 שנים להיווסדו, וייפתח בסוף חודש מרץ הקרוב עם תכנית עשירה ומגוונת, שתציע מופעים וקונצרטים הצפויים לקלוע למנעד רחב של טעמים מוזיקליים- הרכבים מבוססים מרחבי העולם ומישראל חוברים למוזיקאים צעירים במפגש בין אמנויות ותרבויות ומציגים מופעים של מוסיקת עולם, סווינג, ג'אז, פאדו, מוזיקה קאמרית, מוזיקה תזמורתית, הרכבים קוליים, מוזיקה עממית, מוזיקה עתיקה, קלאסיקה אירופאית, קונצרט לכל המשפחה ועוד.

בששת ימי הפסטיבל, שהפך עם השנים למותג של שפע אמנותי ואיכות, יצטרפו אורחים מגרמניה, מפורטוגל, מבריטניה וספרד למוזיקאים ישראלים בעלי שם, למפגש מרתק בין סגנונות, תקופות וסוגות אמנויות שונות ומגוונות.

את הפסטיבל בן ששת הימים, שיתקיים במוזיאון תל אביב לאמנות בין התאריכים 31/3 ועד 5/4 בהשתתפות מוזיקאים משובחים מהארץ ומהעולם, מנהלת אמנותית אנט סלין ומנהלת כללית אביגיל ארנהיים.
 
בין המופיעים בפסטיבל - אילנה אליה במופע בכורה ואנסמבל מודליוס עם אתי בן זקן; אנסמבל לה ריטירטה הספרדי עם יצירות מתקופת הבארוק עם כלים תקופתיים, יחד עם הזמרת מריה אאוחניה בויקס והחלילנית תמר לאלו; תזמורת האקדמיה של קלן בניצוחו של מייקל אלכסנדר ווילנס, נגן הצ'מבלו אבינועם שלו והזמרת קלייר מגנגי; עמנואל הלפרין שיספר על תקופת הבארוק ועל התקופה בקונצרט בו; שלישיית אלכסנדר הישראלית במופע עם הזמר אסף לויטין והויולנית שולי ווטרמן ועוד.
 
מריה יוג'ינה בואה
מריה יוג'ינה בואה
(צילום: יח"צ)
 
לקהל הצעיר יותר שבחבורה- המופע סינדרלה עם תזמורת המהפכה בהפקה חדשה שזכתה לשבחי רבים.
 
במשבצת הסרטים הדוקומנטריים בפסטיבל- הסרט "סטרוינסקי" העוקב אחר המלחין איגור סטרוינסקי; "עדות" אודות חייו של המלחין דמיטרי שוסטקוביץ' והקריירה שלו תחת השלטון הסטאליניסטי על פי ספרו הביוגראפי של סולומון וולקוב. סרטי סמואל גולדווין ועוד.
 
תגובות
אין תגובות למאמר