כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

פעילות צבעונית לפורים בגן המדע

מאת: חדשות 'מפיק' /
24.02.2014
/ 10:00

לכבוד חג פורים, המתקרב אלינו בצעדי ענק, גן המדע שבמכון ויצמן יצבע בשלל צבעים. בפורים ובשבתות של חודש מרץ מדריכי גן המדע ע"ש קלור יציגו את המדע שמאחורי הצבע. במסגרת הפעילויות השונות ינסו המדריכים לענות על מגוון שאלות, ביניהן- כמה צבעים יש באמת? איך אפשר לפרק את האור? מדוע צמחים הם ירוקים? כיצד צבעים עוזרים לנו לזהות חומרים שונים? ועוד. יחד עם המבקרים בגן, יחקרו המדריכים את קרני האור מכל הזוויות, ויסבירו מה ניתן ללמוד מקרני האור.

בכיפת האקולוגיה והצמחייה של גן המדע, האקוספירה, יציגו המדריכים את החיות הזעירות ואת הצמחים  שמתרברבים בשלל צבעים דווקא כדי להתחבא וכדי לשרוד בטבע. בסדנאות היצירה יכינו 'גלגלון צבעים' – צעצוע המאחד צבעים וגם יוצר אותם, בעוד במעבדות הכיף של גן המדע יבצעו ניסויים למדידת תכונות כימיות של חומרים שונים, וכיצד שינוי צבע משפיע עליהם.

פורים בגן המדע

בנוסף, יוכלו המבקרים בגן לצאת אל הגשר העילי או להיכנס לחדר התערוכות, ולשחק ב-PLAY – תערוכת משחקים מחוץ לקופסה. לצד 80 מוצגי המדע הקבועים הוצבו בחדר התערוכות עמדות משחק מאתגרות הדורשות קואורדינציה, יכולת שיתוף פעולה ופתרון בעיות בזמן אמת. העמדות האינטראקטיביות מבקשת מהשחקן להשתמש בכישוריו המוטוריים כדי להוביל כדור מתכת אל גומה במשטח, בדומה למשחקים שהכרנו בילדותנו, אך ברמת משחק גבוהה. מתקני המשחק מסדרת VECTOR BALL נוצרו על ידי אביגדור בנטוב, נגר-אומן מבנימינה. 
 
פורים בגן המדע
 
על הגשר העילי הצופה על גן המדע מגבוה הוצבו משחקים מתוחכמים פרי יצירתו של האמן יהודה קולטון, שיצר את התערוכה האינטראקטיבית "לצאת מהפלונטר" -  סדרה של משחקי הגיון תלת-ממדיים מעץ, בקנה מידה גדול במיוחד, אשר מאפשרים שיתוף פעולה קבוצתי לפתרונם. עמדות המשחק השונות מנצלות עקרונות פיסיקלים שונים, כגון איזון, כוח משיכה, כוחות מגנטיים, פגיעה והחזרה. אזור מיוחד בתערוכה הזו יוקדש לקטנים יותר שבחבורה בו תינתן להם ההזדמנות להתנסות בפתרון מבוכים ובפגיעה למטרה.
 
פורים בגן המדע
(צילום: איתי בלסון)
 
בחג פורים תתקיים בגן תחרות תחפושות נושאת פרסים, כאשר המנצחים בה יזכו במשחקי חשיבה ייחודיים מעץ, עבודת יד של האמן יהודה קולטון.
 
הפעילות תתקיים בגן בין התאריכים 15-17 במרץ ובשבתות חודש מרץ.
 
תגובות
אין תגובות למאמר