כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

שבוע העיצוב חוזר לחולון

מאת: חדשות 'מפיק' /
18.02.2014
/ 14:31

שבוע העיצוב חולון 2014 מתקרב, ויתקיים בחול המועד פסח בין התאריכים 16-19 באפריל עם מגוון אירועים ותערוכות לכל המשפחה ויימשך בכנס מקצועי שיתקיים בין התאריכים 22-24/2. זוהי הפעם הרביעית שנערך האירוע כחלק מחזונה של חולון להיות מוקד לאומי לעיצוב וזירה בינלאומית לחדשנות בתחום. 

במרכזו של האירוע תעמוד תערוכה חדשה במוזיאון העיצוב חולון- "משחקים במוזיאון העיצוב"- שתציג ותחקור שני שדות מתוך רבים אחרים בהם פועלים מעצבים לילדים: שדה האיור העכשווי ועולם מגרשי המשחקים ואת הדרכים בהם מאפשרים יוצרים צעירים לפרוס כנפיים ולעוף אל מחוזות הדמיון אם על ידי קריאת איורים בספר או תוך כדי ישיבה על נדנדה בגן המשחקים.
 
בתערוכה ייחשף פרויקט אינטראקטיבי חדש, במסגרתו  יוצבו  שתי עמדות זהות במוזיאון העיצוב חולון ובמוזיאון העיצוב בלונדון שיאפשרו למבקרים בחולון ובלונדון לחלוק עולם וירטואלי משותף, במקביל. כחלק מהפרויקט יוכלו המבקרים בשני המוזיאונים  לצייר, לסרוק ציורים ולגלות מה קורה להם כשהם נשלחים לעולם וירטואלי משותף. על הציורים הסרוקים תפעל מערכת חוקים המחקים חוקים פיזיקאליים בעולם האמיתי. העולם הווירטואלי שנוצר נמצא בתנועה מתמדת, כך שהציורים יעברו מחולון ללונדון וההפך שוב ושוב. התנועה תאפשר למבקרים ליצור במשותף, ציורים המתייחסים לציורים הקיימים - ואף להתכתב זה עם זה באמצעות ציור.
 
איור של אורית ברגמן מתוך ספרה יומגדול עם צפרנגול
מתוך התערוכה "משחקים במוזיאון העיצוב"
איור של אורית ברגמן מתוך ספרה יומגדול עם צפרנגול
 
במהלך ימי חול המועד הכניסה לתערוכה במוזיאון תהיה ללא תשלום בחסות בנק הפועלים במסגרת פרויקט "פועלים למען תרבות, יופי וטבע בישראל". 
 
במקביל, בגלריות העירוניות יתקיימו תערוכות עיצוב וכך גם ברחבי העיר, במתחם HIT, במרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית, בקניון חולון ובאזור התעשייה – במרכז עזריאלי החדש ובפיטרו. במתחם המדיטק יתקיימו פעילויות עיצוב לקהל הרחב. 
עפרה עמית מתוך הספר האחים גרים
מתוך התערוכה "משחקים במוזיאון העיצוב"
איור של עפרה עמית מתוך הספר האחים גרים
 
החלק הבינלאומי והמקצועי של שבוע העיצוב ייערך לאחר פסח בין התאריכים 22-24 באפריל. במסגרת האירוע תגיע מאוסטריה משלחת של 15 מעצבים ויצרנים מתחומי עיצוב שונים למפגשים מקצועיים עם מעצבים ישראליים, פאנלים והרצאות. האורחים יפגשו עם מעצבים שונים על פי תחומי עניין ויסיירו  באזור התעשייה בחולון, תל אביב וירושלים. הביקור הוא בשיתוף המחלקה הכלכלית בשגרירות אוסטריה בתל אביב. 
 
תגובות
אין תגובות למאמר