כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

פסטיבל 'אבבה' הרביעי יוצא לדרך

מאת: חדשות 'מפיק' /
13.02.2014
/ 10:51

משרד התרבות והספורט, בשיתוף 'תרבות לישראל' יקיימו במהלך החודשים פברואר-מרץ, את הפסטיבל הייחודי, המוקדש לקהילה האתיופית - פסטיבל 'אבבה'. במסגרתו של הפסטיבל, המתקיים זו השנה ה-3, יתקיימו מופעים מוזיקליים ותיאטרליים של קהילת יוצאי אתיופיה, זאת במטרה להציג את היצירה האתיופית כיצירה איכותית ומרתקת ולחשוף את הציבור הישראלי למגוון אמנויות הבמה הייחודיות של יוצאי אתיופיה.

במהלך ימי הפסטיבל יועלו למעלה מ 20 מופעים והצגות, בלמעלה מ- 28 ישובי הפריפריה ברחבי הארץ ויאפשרו לתושבים ליהנות ממיטב אמנויות הבמה של קהילת יוצאי אתיופיה. בכל יישוב שבו יתקיים מופע או הצגה, יתקיים ברחבה של המתנ"ס או תיאטרון הפנינג ססגוני על ידי תושבי היישוב בני העדה האתיופית, במסגרתו יציגו התושבים חפצי אמנות, מאכלים אופייניים של העדה האתיופית, פרטי לבוש ייחודיים, תבלינים מסורתיים, כלי אוכל ועוד. 

אקסום
(צילום: יח"צ)

בין המופעים שיעלו במסגרת הפסטיבל- ההצגה "מנדפרופרדה" (מי יעז לשפוט) של תיאטרון הולגאב, ההצגות "יחיד במינו" ו"באמהרית זה נשמע יותר טוב" של תיאטרון הנפש, הצגת היחיד "גור אריה יהודה" של שי פרדו, דואט המחול "טאראב" של האמנים צביקה איזיקיאס ושירי קפואנו קוונץ, מופעים מוזיקאליים של להקות 'ללה', 'ביתא' 'אקסום', 'אינסרה' זבולון דאב סיסטם ואבאטה בריהון, הקרנת הסרט הדוקומנטרי 'סיסאי' שצולם בישראל ובאתיופיה, והסרט 'ירוק צהוב אדום' המספר על צעירים מהקהילה האתיופית האוהבים שירה וריקודים השואפים להגיע למרכז הארץ ו'לכבוש אותה'. 
 
 
תגובות
אין תגובות למאמר