כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

פסטיבל 'זמן פיוט' חוזר לתל אביב

מאת: חדשות 'מפיק' /
10.02.2014
/ 15:27

פסטיבל זמן פיוט חוזר בפעם הרביעית. הפסטיבל, הראשון מסוגו בעיר תל אביב - יפו, הנו פרי יוזמה והפקה של מרכז ברודט לתרבות יהודית, אשר זכה להצלחה רבה בשנים האחרונות.

הפסטיבל, שיתקיים בין התאריכים 3-12 במרץ, מעמיד במרכזו את הטקסטים היהודיים העתיקים המגיעים בפיוטים ובתפילות ומנסה להפיח בהם חיים חדשים באמצעות עיבודים חדשניים  שמבוצעים על ידי נבחרת של אמנים מהשורה הראשונה, וכל זאת  בשילובים בלתי שגרתיים. הנושאים והמופעים המופקים עבור הפסטיבל הופכים באופן מסורתי לנושאי נס תרבותי ומובילים מגמות בתחום זה. נאמן למסורת שהציב לעצמו, גם השנה יציג הפסטיבל הפקות מוזיקליות חד פעמיות שטרם נראו על הבמה. 

המופע המרכזי של הפסטיבל צפוי להיות האירוע "תפילת שבא"- מחווה לפיוט ולמוזיקה היהודית מתימן ומאתיופיה. באירוע זה יארחו חברי ההרכב ימן בלוז את אסתר רדא ושי צברי
 
מארק אליהו
 
לכבוד המופע- הפקת מקור של הפסטיבל - התחקו חברי ההרכב אחר הצלילים המקוריים של התפילות והפיוטים התימנים והאתיופים. המופע שם במרכזו את המסורות של אתיופיה ותימן, ונותן מקום של כבוד למוזיקה של הקהילות היהודיות העתיקות שלהן.
 
עוד באירוע, וכאשר היא רלוונטית מאי פעם, שפת הלאדינו תזכה לתחייה מחודשת בפיהם של האחים גיא ורועי זו ארץ. במופע זה, המיוחד גם הוא לפסטיבל, שזורים שירים מאלבומם השני של האחים - "קאזה זוארץ". שירי לאדינו, רומנסות ופיוטי בית הכנסת הספרדי שלמדו מבית הסבים/סבתות ושירים מקוריים שלהם.
 
עוד בפסטיבל- פרויקט שירת הים התיכון מארח את מאיר בנאי; "האוצר" - מופע  לילדים עם ניצן חן רזאל; "ילדים של קודש וחול", עם אביב גדג׳ ומארק אליהו, ועוד.
 
מאיר בנאי
(צילום: יח"צ)
 
תגובות
אין תגובות למאמר