כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

הכנס הראשון של האגודה הישראלית לחקר המחול

מאת: חדשות 'מפיק' /
10.02.2014
/ 9:21

הכנס הראשון של האגודה הישראלית לחקר המחול התקיים לפני כשבועיים במכללה האקדמית גליל מערבי, והתארח אצל מגמת המחול הצעירה. לכנס הגיעו חוקרי מחול, מבקרי מחול, כתבי מחול, סטודנטים למחקר, נציגים מהפיקוח על המחול במשרד החינוך, ואוהבי מחול.

נושא הכנס היה "נעים בין לוקליות, גלובליות וגלוקליות: מחול תיאטרלי ישראלי בעידן הגלובליזציה". חוקרי מחול נלהבים הציעו פרשנות, דברו והתווכחו על מה שחוללה בהם סצנת המחול הישראלית, ששמה הולך לפניה בכל העולם. בין היתר דנו בכנס בנושאים של חינוך, תיאוריה, לאומיות וקוסמופוליטיות, בזיקה למה שבא מ"שם" לבין מה שנוצר "כאן". הנושאים הללו נבחנו במגוון הקשרים כמו למשל, מתחים אידיאולוגים במערכת החינוך, גאגא כאימון ריקוד מקומי שהפך לגלובלי, מבט אדריכלי על ריקוד עם דגש על משמעויות מקומיות, או ריקודי חגים שנוצרו על בסיס עקרונות שפת התיווי הישראלית "אשכול-וכמן".  

בכנס השתתפו מרצים ממגמת תיאטרון-מחול הצעירה במכללה האקדמית גליל מערבי: רנה בדש הרצתה על "מונגר, (מו)רשת של מיעוטים" - יצירתו של הכוראוגרף ברק מרשל, ויונת רוטמן דברה על "כאב שתי המולדות של גרטרוד קראוס". האדריכליות מרינה אפשטיין-פלוש מהחוג לשימור במכללה ויעל דגן מהטכניון הרצו על "היצירה והתיאוריה הלאבינסטית והשלמרית". 
 
כנס האגודה לחקר המחול
(צילום: ענבל לויתן קראוס)
 
בנוסף, במסגרת הכנס הוצגו עבודותיהן של שתי יוצרות מחול מהגליל- הדס האוזמן-אגמון יצרה את הדואט שק אותו רקדה עם דפנה שני. ראבעה מורקוס העלתה את עבודתה האהבה היא דתי, יצירה המשלבת את הריקוד הסופי הגלובלי עם מחול מודרני ופולקלור פלסטיני. בביצוע איימן ספיה, מריה דלה, סמא'א ואקים, וסופי ח'לאילה יונס.  
 
את הכנס חתם מופע של הסטודנטיות מהמכללה בריקוד יחדיו המשתף את הקהל, בהנחיית נעמה שפיצר. הריקוד נוצר כחלק מהקורס "מחול בקהילה" שבו למדו הסטודנטים להתאים פעילויות של תנועה לצרכים של אוכלוסיות שונות. הסטודנטיות רקדו בין המושבים באודיטוריום, במדרגות ומסביב לעמודים ולבאי הכנס שהשתתפו, חלקם התמתחו ורקדו במושבם ואחרים העזו ורקדו בעמידה.
 
כנס האגודה לחקר המחול
(צילום: ענבל לויתן קראוס)
תגובות
אין תגובות למאמר