כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

בואו ללמוד מהשפים הגדולים

מאת: חדשות 'מפיק' /
09.02.2014
/ 14:31

בשנים האחרונות אנחנו רואים פריחה של העולם הקולינרי בארץ. אין ספק שתכניות ריאליטי הבישול השונות עשו לעולם זה את מה שתחרויות השירה השונות עשו לזמרים, והעלו את השפים למעמד של כוכבים בזכות עצמם. היום, כל נער שבישל פעם פסטה בולונז עם נגיעות פלפל כבוש וכל סבתא מכינה חריימה כבר ארבעים שנים באותו סיר אלומיניום שלא ראה ספון מימיו, מרגישים בתוך תוכי נימי נפשם כי כל רגע בו הם לא מנצחים על מטבחו של מעוז קולינרי הוא רגע מבוזבז.

פרויקט 'מטבחים מבפנים' שיתקיים לקראת סוף החודש ברחבי תל אביב, בעקבות פיילוט שהתקיים בהצלחה בחודש יולי האחרון, בא בדיוק כדי לענות על הצורך הזה של אותם בשלנים נלהבים, ולהראות להם איך נראה באמת העולם הקולינרי. הפרויקט נועד לפתוח צור לעולמם של השפים וללמד את המשתתפים דבר או שניים על הניהול והתפעול השוטף של המסעדות השונות.

במסגרת הפרויקט, שייערך בין התאריכים 26/2-1/3, יפתחו עשרות מסעדות ובתי אוכל ברחבי תל אביב-יפו את דלתותיהן למבקרים ויעניקו לחובבי האוכל, לצעירים שחולמים יום אחד לפתוח מסעדות משלהם, ואף לחבריהם מעולם המסעדנות- מארחים, ברמנים, מלצרים ומנהלים, לקוראי ולכותבי הבלוגים, הזדמנות להיכנס אל אחורי הקלעים של תעשיית המזון והמסעדות המסקרנות בעיר.
 
מטבחים מבפנים
(צילום: איליה מלינקוב)
 
הפרויקט צפוי להעביר את הסועדים חוויה יוצאת דופן, מגוונת ושונה במהותה, שתכלול מפגשים עם השפים של כמה מהמסעדות המעניינות בתל אביב-יפו, שיחה והיכרות איתם ועם הקונספט של המסעדות, סיור בחלקים השונים של המסעדה או בסביבתה, והצצה לפינות שסגורות בדרך כלל בפני האורחים, טעימה מהיומיום המעשי של שף במסעדה והזדמנות לבשל מנות דגל תחת הנחייתם של השפים (וכמובן, גם לאכול אותן).
 
בין המסעדות, השפים והמסעדנים המשתתפים בפרויקט: חיים כהן, ארי ירזין, מנה שטרום, הילה אלפרט, אוראל קמחי, בראסרי, דייויד פרנקל, ניר צוק, הרברט סמואל, טאפאס אחד העם, גלידריית אניטה, אביב משה, רביבה וסיליה, אורנה ואלה, בליני, גדרה 26, החלוצים, חג' כחיל, יהלומה לוי ועוד.
 
ההשתתפות בפעילויות כרוכה ברכישת כרטיסים מראש דרך אתר האינטרנט של האירוע.
 
 
תגובות
אין תגובות למאמר