כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

"פנימהחוצה" - פסטיבל אשה בחולון

מאת: חדשות 'מפיק' /
05.02.2014
/ 10:38

כמדי שנה ב- 18 השנים האחרונות, עיריית חולון ותיאטרון חולון יעלו בחודש מרץ הקרוב את פסטיבל אשה, שיתקיים בצמוד ליום האשה הבינלאומי בין התאריכים 6-8 במרץ.

השנה צפוי להתרחב הפסטיבל, שיתקיים השנה בסימן "פנימהחוצה", ובנוסף למופעים המבטאים את הקול הנשי ביצירה, יקיים אירועים עם משתתפות מהארץ והעולם שיעסקו בדיון וסיעור מוחות בנושאיים עכשוויים מגדריים.

את הפסטיבל יפתח המופע "זיכרונות חמים"- מחווה מיוחדת למשוררת דליה רביקוביץ' שהלכה לעולמה באוגוסט 2005. במסגרת המופע, הפקה של גלי צה"ל ותיאטרון חולון, שירים גנוזים של המשוררת שהולחנו ביוזמת גל"צ, יבוצעו לראשונה על הבמה. בשנה האחרונה נמצאו בעזבונה של רביקוביץ', כלת פרס ישראל, מספר שירים שטרם פורסמו, לצד מכתבים, רשימות ומחברות שלה מימיה בקבוצת גבע. כתבים אלה נמסרו לגלי צה"ל על ידי בנה, עידו קליר.
 
בין המשתתפים במופע- יהודית רביץ, יוני רכטר, שם טוב לוי, אבי בללי, איה כורם, לאורה ריבלין, יעל דקלבאום ועוד. את המופע, שיועבר בשידור חי בגלי צה"ל, ינחה קובי מידן.
 
בצדו המוזיקלי של הפסטיבל, ימשיך פסטיבל אשה את המסורת שהחלה בשנים האחרונות של סימון תגליות חמות בז'אנרים שונים של מוזיקה מרחבי העולם. השנה מתמקד הפסטיבל בהרכבי נשים בשלושה מופעים שונים, שיציגו מוזיקה עדכנית.
 
ההרכב הנשי THE BOXETTES בהנהגתה של אלופת העולם בביטבוקס לנשים- Bellatrix, יגיע להופעה ראשונה בישראל במסגרת הפסטיבל. חברות הלהקה הלונדונית משלבות ביטבוקס וא-קפלה ומבצעות להיטים מוכרים ושירים מקוריים משלהן.
 
 
ה "שלושרות"- איה כורם, רז שמואלי וישראלה אסגו - זמרות ומוזיקאיות עם סגנונות שונים שהתאחדו למופע שיעלה בבכורה בפסטיבל ומוקדש לשירי השלישיות הגדולות בעיבודים חדשים. בין היתר, תבצענה השלוש שירים של החלונות הגבוהים, שלישיית גשר הירקון, השלושרים, הנשמות הטהורות, שוקולד- מנטה-מסטיק ועוד.
 
ה"מחשפות" - הגרסה העכשווית של ה"מכשפות", הלהקה המיתולוגית משנות ה-90, בהנהגתה של הזמרת ענבל פרלמוטר ז"ל, שהפכה לקאלט. ההרכב הנוכחי כולל את  הזמרת חן יאני, והגיטריסטית קרן ברנר שהצטרפו לחברות הרכב הוותיק והמקורי- יפעת נץ ויעל כהן ופועלות בניהולה המוזיקלי של קורין אלאל. במופע שלהן- "שדון הלילה והפייה הטובה", יבוצעו לצד להיטי העבר חומרים מקוריים וחדשים. אורח מיוחד במופע- ערן צור.
 
 
מנכ"ל הפסטיבל: גיא תלם, ניהול אמנותי: סיגל וייסבין-רוזמן, מפיקת הפסטיבל: דניאל לב-פקטור, מנכ"ל ובעלים "קשר פקטור" החברה לשיווק והפקת אירועים.
תגובות
אין תגובות למאמר