כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

סערה סביב השתתפותו של אייל גולן בפסטיבל הנשים

מאת: יואב שי, חדשות 'מפיק' /
03.02.2014
/ 9:46

סערה רבתי סביב השתתפותו של אייל גולן בפסטיבל הנשים בסוף שבוע הקרוב. הפסטיבל, המתקיים מזה 11 שנים בהפקת 'שרית הפקות' ובחסות עיריית אילת, ייערך בין התאריכים 6-8/2 במספר מלונות ברחבי אילת, ומיועד (כמתבקש משמו) לנשים בלבד.

בשבוע האחרון מתחילה להישמע ביקורת רבה בתעשייה על השתתפותו של הזמר אייל גולן, זאת בעקבות פרשת הקטינות שהעיבה על שמו. הפצצה נפלה מיד עם הפרסום אודות השתתפותו של הזמר בפסטיבל ביום שלישי האחרון. מיד עם פרסום הידיעה, הודיע העיתונאי גיא מרוז, שהיה אמור להרצות באירוע לצידה של אורלי וילנאי, כי הוא מבטל לאלתר את השתתפותו בפסטיבל.

אך הוא לא הסתפק בביטול, וקרא לכולם למחות על השתתפותו של אייל גולן באירוע שאמור להוות במה להעצמה נשית. כך כתב מרוז בעמוד הפייסבוק שלו- "חברים אנחנו צריכים את עזרתכם. התברר לנו שאנחנו מופיעים- אורלי ואני – בפסטיבל להעצמה נשית באילת ולצידנו לא אחר מאשר אייל גולן! אנחנו כמובן ביטלנו את השתתפותנו אבל צריך עכשיו עוד כוח ציבורי כדי לגרום לפסטיבל לבטל את נוכחותו השוביניסטית של הזמר הזה בפסטיבל למען נשים. גם קטורזה מופיע שם גם מירי מסיקה גם צופית גרנט – אנחנו מבקשים מכם להפעיל את כוחכם העצום ברשת ולמנוע את זה. זה איננו חרם זו בקשה הגיונית ממי שאולי לא היה פלילי אבל היה כל השאר – לא להופיע באירוע להעצמה נשית!".
 
 
אורלי וגיא
 
אבל וילנאי ומרוז אינם היחידים האמורים להשתתף באירוע בסוף השבוע הקרוב. ליאור נרקיס, מירי מסיקה, ישראל קטורזה, שלישיית מה קשור, ענת הראל, צופית גרנט ומשתתפים נוספים עדיין לא שחררו אף הצהרה רשמית על ביטול השתתפותם בפסטיבל. 
 
לקריאה לביטול ההשתתפות באירוע הצטרפה גם מנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות לנפגעי תקיפה מינית, אורית סוליציאנו, שאמרה כי "לא יעלה על הדעת כי זמר שהתנהג אל בחורות צעירות, קטינות – כאל חפץ ושעשוע לסיפוק צרכיו המיניים, ניצל את תמימותן ואת הערצתן אליו - יופיע בפסטיבל להעצמת נשים. גם אם גולן לא הואשם בפלילים – ההתנהגות שלו הייתה מחפירה, מעוררת גועל ומן הראוי שישלם מחיר על מעשיו".
 
מנגד, יש כאלה שמעבירים ביקורת על עיתוי ביטולם של גיא מרוז ואורלי וילנאי. לדבריהם, תוכניית הפסטיבל הייתה ידועה חודשים רבים לפני הפרסום ביום שלישי האחרון, וכי הביטול הנוכחי הנו פופוליסטי בעיקרו.
 
אז איך ייגמר הסיפור הזה? רוב הסיכויים שבקול ענות חלושה. אבל בינתיים, נסו לחשוב בעצמכם, האם הייתם משתתפים באירוע העצמה נשית שצל שחור כזה מעיב עליו?
תגובות
אין תגובות למאמר