כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

מי הם הזוכים הגדולים של תעשיית הטלוויזיה הישראלית?

מאת: לילך ממן /
02.02.2014
/ 12:06

כבר כשהגעתי לרדינג 3 ביום שישי בצהריים היה ברור לעין שכל מי שרק אפשר אשר קשור לתעשיית הטלוויזיה והסדרות נכח באירוע: יוצרים, שחקנים, במאים, מפיקים, סוכנים, ובאופן תמוה ולא ברור זו השנה השלישית שטקס פרסי האקדמיה לטלוויזיה לא משודר בשום ערוץ טלוויזיה.

אתחיל בזוכה הגדולה של הטקס הזה. הסדרה "שטיסל", סדרת הדרמה מבית היוצר של YES שזכתה בעשרה פרסים: השחקן הטוב ביותר- דובל'ה גליקמן, הדרמה הטובה ביותר, עריכה, איפור, הצילום הטוב ביותר, פרס המוזיקה המקורית לאבי בללי, פס הקול הטוב ביותר- יוסי אפלבאום, עיצוב ותלבושות, תסריט הטוב ביותר, הבימוי. מה אומר לכם, אחרי כל הפרסים הללו והאהבה שהפגינו יוצרי הסדרה והשחקנים אחד כלפי השני וגם כי עמדתי כל הטקס כמעט לצידו של השחקן מיכאל אלוני שהדביק אותי בהתלהבות שלו אין ספק שאני הולכת לעשות מרתון של הסדרה הזאת ולצלול לתוך הסלון של משפחת שטיסל החרדית, לשפר קצת את הביטויים שאני מכירה באידיש ולהתאהב בהם מעל המסך כי מאחורי הקלעים זה כבר קרה.

לבד מהמנצחת הגדולה היו זכיות נוספות, הסדרה "הפרלמנט" מבית היוצר של קשת, זכתה בסדרה הקומית הטובה ביותר, אסי כהן זכה בפרס השחקן הקומי הטוב ביותר, ליאת הר-לב זכתה בפרס השחקנית הקומית הטובה ביותר. הסדרה "עבודה ערבית" זכתה פעם שנייה ברציפות בפרס הבמאי בסדרה קומית לשי קפון. פרס נוסף לסדרה הוענק לסייד קשוע עבור תסריט. הסדרה "בני ערובה" זכתה גם במספר פרסים: אילת זורר בפרס השחקנית הטובה ביותר, ובפרס האפקטים המיוחדים.
 
תכנית הסאטירה 'מצב האומה', מבית 'מעגלות' של רשת, זכתה בפרס תוכנית הבידור והשעשועון הטוב ביותר, בעוד הפרס בתחום המגזין של תרבות ופנאי שוב ניתן לגיא פינס. סדרת התעודה שזכתה היא "החיים כשמועה", על אסי דיין. והתכנית "עובדה" עם אילנה דיין זכתה בפרס תוכנית האקטואליה הטובה ביותר. בפרס תוכנית הריאליטי הטובה ביותר זכתה "אקס פקטור" של הזכיינית רשת ותכנית האירוח הטובה ביותר היא "שי בשישי".
 
בפרס מפעל חיים זכה הבמאי הוותיק רם לוי, העניק לו את הפרס לא אחר מאשר הסופר א.ב. יהושע שלא ממש קשור, לפחות שלא באופן ישיר, לתעשייה .
 
טקס פרסי הטלוויזיה 2014
 
טקס פרסי הטלוויזיה 2014
 
טקס פרסי הטלוויזיה 2014
 
ובמדינת ישראל כמו במדינת ישראל, החיים שבחוץ מחלחלים לתוך הטקס כי הכל אחד ומחובר והמאבק של היוצרים בנושא התמלוגים למול הזכייניות עלה על הבמה. והפעם על במת הטקס, אסף הראל אמר כמה מילים על הזכיינית קשת, גם דרור קרן מנחה הטקס השחיל משפט פה ומשפט שם בשנינות וציניות בנושא, השחקן דוב'לה גליקמן ציין עובדה פשוטה ששרת החינוך לא נכחה בטקס.
 
ובתוך כל זאת אני ראיתי המון שחקנים ויוצרים עם ברק בעיניים, ואושר גדול על חדוות יצירה והגשמה, אנחנו מדינה קטנה שאין ספק שהנכס הגדול ביותר שלה הוא ההון האנושי שלה, ויש לנו פה במדינה כל כך הרבה אנשים כישרוניים , שום דבר לא מובן מאיליו זכינו וזה ראוי להערכה גדולה .
 
טקס פרסי הטלוויזיה 2014
 
טקס פרסי הטלוויזיה 2014
 
טקס פרסי הטלוויזיה 2014
(צילום: Ronny Dalmai Productions)
 
וידאו באדיבות ערוץ E המסקר את האירוע
 
הפקה:תוצרת הארץ
 
מיקום: רדינג 3
תגובות
אין תגובות למאמר