כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

"הערבה הפתוחה 2014"- אירוע הטיסנים הגדול יוצא לדרך

מאת: חדשות 'מפיק' /
29.01.2014
/ 10:03
מאות חובבי ענף התעופה בארץ יגיעו בסוף החודש הבא למנחת עין יהב למפגן טיסנים מכל הגדלים והצורות. במהלך סוף השבוע של התאריכים 28/2 ו-1/3, ייצבעו שמי הערבה בשלל גוונים של טיסנים שיפלחו את השמיים ויובלו אחר ידיים מיומנות ומקצועיות שינחו אותם.
 
יומיים של אקסטרים באוויר וביבשה מחכים למשתתפי האירוע. ביום שישי- 28/2 יתקיימו שתי תחרויות ארציות. ה- PAM XTREME, תחרות פריסטייל ברמה בינלאומית של טיסנים שמקורה בארה"ב ותחרות ה- F3N במסוקים. בשתי התחרויות יתחרו טובי הטיסנאים והמסוקאים בארץ.
 
למחרת, יום שבת ה- 1/3, יתקיים מפגן ראווה שיכלול טיסני דגם של מטוסים ומסוקי עבר, מסוקים בהטסת אקסטרים, טיסני מנוע סילון, צוותים אווירובטים, טיסנים מיוחדים מהארץ ומהעולם ועוד. להנאת הקהל יעמדו דוכני מזון, מתקנים מתנפחים לילדים, אוהלים מוצלים ומופע אופנועי אקסטרים. כל ההפעלות במסגרת האירוע מבית אריאל ועדיאל.
 
הערבה הפתוחה 2014
 
הערבה הפתוחה 2014
 
מקורו של האירוע לפני 14 שנים, בשנת 2000, כאשר בשלהי אחד מהקיצים הלוהטים של הערבה, ישבו מספר מטיסי טיסנים ושוחחו על הרצון לקיים מפגש טיסנאים והטסות ארצי, עם כל המכורים לנושא מכל הארץ. המטרה הייתה, לפי גלעד לבני, לשעבר מנכ"ל החברה לפיתוח ובניין הערבה ואחד מהוגי הרעיון, ליצור אתר אידיאלי לחובבי הטיסנאות בארץ ללא הפרעות בתדרי הרדיו או סכנת תעופה, בשל אזורי אוכלוסייה צפופים כמו במרכז הארץ.
 
הערבה הפתוחה 2014
 
הערבה הפתוחה 2014
(צילום: יח"צ)
 
האירוע נתמך בסיוע של קלוב התעופה. קהילת מטיסי הטיסנים הישראלית נחשבת לגדולה, וכוללת יותר מ־20 סניפים של קלוב התעופה הפרוסים ברחבי הארץ. קלוב התעופה היא עמותה רשומה, שמתפקדת כארגון הגג של שש העמותות שעוסקות בספורט התעופתי: טיסנאות, דאייה, צניחה חופשית, תעופה זעירה, גלישה אווירית ואגודת התעופה הכללית. 
 
תגובות
אין תגובות למאמר