כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

פסטיבל הקולנוע הבריטי במחווה מיוחדת להיצ'קוק

מאת: חדשות 'מפיק' /
26.01.2014
/ 13:22

פסטיבל הקולנוע הבריטי, אירוע הדגל של המועצה הבריטית ואחד מאירועי הקולנוע הפופולאריים בישראל, יתקיים השנה במתכונת מיוחדת, במסגרתה יציג מחווה לענק הקולנועי אלפרד היצ'קוק.

פרויקט 'Hitchcock 9' המדובר, אשר מוקרן בימים אלה ברחבי העולם, נחשב לפרויקט השחזור הקולנועי היקר והמורכב בתולדות הקולנוע הבריטי. במסגרתו של פרויקט זה שוחזרו תשעת סרטיו האילמים של היצ'קוק, שהופקו בין השנים 1926 ו- 1929 ומשקפים את האופן בו התגבשה השפה הקולנועית הייחודית של היוצר הקולנועי הגאון. במהלך השחזור אותרו צילומים שנעלמו עם השנים, נעשה שימוש בשורה של ארכיונים בינלאומיים ועשרות משחזרים ומומחים עמלו על המלאכה. תשע היצירות המשוחזרות יוקרנו במסגרת פסטיבל הקולנוע הבריטי בסינמטקים של תל אביב, ירושלים וחיפה בליווי מוזיקלי חי של מוזיקאים מקומיים, כגון ערן צור, דניאל סלומון, ויסאם ג'ובראן, קרני פוסטל ועוד.

הפתיחה החגיגית של הפסטיבל תתקיים ב- 20/2 בסינמטק תל אביב, במסגרתה יוקרן הסרט The Pleasure Garden, בליוויו של האמן דניאל סלומון. הפרויקט יוקרן בסינמטקים ברחבי הארץ עד ה- 15 בחודש מרץ.
 
היצ'קוק בפסטיבל הקולנוע הבריטי 2014
(צילום: יח"צ)
 
המועצה הבריטית היא ארגון בין לאומי לקידום קשרי תרבות בין בריטניה ומדינות זרות הפועל בישראל בתחום האמנויות, החינוך, המדע והשפה האנגלית.
 
תגובות
אין תגובות למאמר