כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

מוזיקה פרסית בבניין העירייה

מאת: חדשות 'מפיק' /
26.01.2014
/ 12:05

אנסמבל גולהא, הרכב המבצע מוזיקה פרסית קלאסית, יהודית, ואותנטית, יקיים את המופע הקרוב ב- 8 בחודש פברואר הקרוב בפתח תקווה. המופע צפוי לשלב את נכסי צאן הברזל של המוזיקה הפרסית העממית והקלאסית בשילוב עם הרצאת שקופיות חווייתית ושל המרצה דיוויד ניסן (טיול וירטואלי לאיראן), אשר תעסוק באיראן המודרנית עם דגש על תרבות, אמנות, אדריכלות, מעמד האישה, היסטוריה, יהודי איראן ועוד.

אנסמבל גולהא, הינו הרכב מוזיקלי המציג רפרטואר מוזיקה פרסית ומוזיקה של יהדות איראן . ההרכב, שהוקם בשנת 2008, מציג קטעים אינסטרומנטאליים, קטעי שירה ודקלום של משוררים יהודים ידועים כגון האפז, סעדי ומוולאנה (רומי). האנסמבל התאחד ביוזמתו של מנשה ששון, מנהל האומנותי של האנסמבל ונגן הסנטור המלווה כבר שנים את להקת הברירה הטבעית.

האנסמבל מצליח להביא את הצלילים הייחודיים ולחנים עממיים של זמרים ידועים כגון דלקש, מרזייה, היידה, מהסתי, גוגוש, סימה בינה ועוד, והמשקלים והחריזה המיוחדים למוסיקה הפרסית ויהודית לקהל המאזינים באופן השובה גם את אוזנם של מי שאינו רגיל לצליל הייחודי מהבית. 

זהו ההרכב הראשון בישראל המנגן מוזיקה פרסית קלאסית ויהודית שורשית. השקפת עולמו של המנהל המוזיקלי מנשה ששון מחברת בין התווים, הלחנים והאנשים לכדי יצירה אחת.
 
 
תמונת מסגרת: ליאור ששון
תגובות
אין תגובות למאמר