כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

פסטיבל סונאר 2014 יוצא לדרך

מאת: יואב שי, חדשות 'מפיק' /
23.01.2014
/ 16:08

אין זה סוד שפסטיבל 'סונאר', המתקיים בברצלונה מדי שנה בסוף השבוע השלישי של חודש יוני, הוא חביב המדור. הפסטיבל למוזיקה מתקדמת ואמנות מולטימדיה, שהחל את דרכו לפני למעלה מ- 20 שנים, הצליח במהלך השנים לקנות לעצמו שם של חדשנות ואיכות שלא נפגע אפילו לרגע, גם כשעולם המוזיקה ועולם הדיגיטל השתנו מסביב לו לבלי הכר.

באופן מסורתי מתקיים הפסטיבל בשני מיקומים נפרדים בברצלונה. מתחם אירועי היום של הפסטיבל הממוקם במרכזה של העיר ומארח את הופעות היום, לצד התערוכה המקצועית וההרצאות שבו, ומתחם אירועי הלילה – הממוקם במרכז הירידים הענק של העיר- Firra Gran Via, ובו מתקיימות הופעות הענק של האמנים היותר גדולים, או שמא נאמר, היותר פרועים, שמצליחים לשמור על הקהל ערני ומלא מרץ עד שבע בבוקר, ולעתים גם אחרי. 

בשנה שעברה פרץ הפסטיבל גבול נוסף, כשהעביר את הופעות היום שלו ממתחם המוזיאון CCCB ו- MCBA, בהם התקיים בשנים קודמות, למתחם Fira Montjuïc, מרכז כנסים וקונגרסים הנמצא מעט מחוץ למרכזה של העיר, אך עדיין שומר על הצביון האורבאני שלה, ובכל זאת, מסוגל להכיל קהל רב יותר. והרי זה מה שמייחד כל כך את הפסטיבל הזה- פסטיבל 'סונאר' המציא פחות או יותר את המודל של הפסטיבלים העירוניים, אלה שלא בורחים החוצה אל השטחים הפתוחים, ומצליחים לשלב בסינרגיה מושלמת בין העירוניות ותרבות המועדונים שהתפתחה בימים בהם הוקם הפסטיבל, ובין אווירת הקרנבל העוטפת את הפסטיבלים ההמוניים.
 
במהלך השנים האחרונות הפך הפסטיבל למותג בינלאומי, כשאנחנו רואים עוד ועוד ערים מסביב לגלובוס המארחות אותו, ביניהן טוקיו, שיקגו, ריקיאוויק, שטוקהולם ועוד. תל אביב עדיין מחכה. 
 
YELLE
 
אז למה למען השם אנחנו משגעים אתכם עם פסטיבל שיתקיים רק בעוד חמישה חודשים? כמה סיבות. הראשונה, כי בא לנו. השנייה- כי אתמול הודיעו אנשי הפסטיבל על 17 אמנים נוספים שהצטרפו לרשימת המופיעים של הפסטיבל השנה. אם אתם לא מעורים עמוק בעולם המוזיקה האלקטרונית העכשווית, רוב הסיכויים שלא שמעתם חלק גדול מהמות המופיעים בתוכנייה של הפסטיבל, אבל זהו גם אחד מהדברים הכי יפים בו- האפשרות שהוא נותן לקהל הגדול המגיע אליו (למעלה מ- 120,000 משתתפים בשנה שעברה, והמספר רק גדל מדי שנה) להיחשף ליוצרים שלא היו מגיעים אליהם בדרך אחרת, לצד אמנים גדולים מהשורה הראשונה.
 
UZ
(צילום: יח"צ)
 
בקיצור, מי הולך לחכות לנו בפסטיבל הקרוב?
 
עד כה ידענו כבר שההרכב Massive Attack ותקליטן העל ריצ'י הוטין הולכים להופיע ביוני הקרוב לצד שלישיית התקליטנים הגרמנים MODERAT, קאריבו הקנדי ועוד מגוון שמות פחות מוכרים. היום, או בעצם אתמול, אנחנו למדים שתוכניית הפסטיבל ממשיכה להתרחב עם התקליטנים TIGA ו- DJ Harvey, האחים מרטינז, UZ, בן פרוסט, Machinedrum, ורשימה ארוכה, אותה תוכלו למצוא כאן.
 
המדור לא יודע מה אתכם, אבל אנחנו יודעים מה נעשה בחודש יוני הקרוב.
 
תגובות
אין תגובות למאמר