כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

הג'אז ממשיך להתחמם

מאת: חדשות 'מפיק' /
23.01.2014
/ 13:29

ג'ו מקברייד, אחד ממוזיקאי הג'אז העכשוויים הפופולאריים של ימינו יופיע בישראל עם מבחר משיריו של ריי צ'ארלס, במסגרת סדרת המופעים 'ג'אז חם'.

מקברייד קנה את מקומו בעולם הג'אז כבר כשהוציא את אלבומו הראשון ב- Heads Up International. מאז הימים ההם, הספיק להוציא אלבומים רבים, ביניהם Gift for Tomorrow, Keys to Your Heart , Double Take ו- Lookin for a Change. בנוסף, השתתף בסרט העלילתי "The Riff" בבימויו של מארק אלן, העוסק בסצנת הג'אז של ניו אורלינס. בעבר אף פתח את המופע של ויטני יוסטון ויש לו להקה משלו The Texas Rhythm Club.

ג'ו מקברייד החל לנגן בפסנתר בגיל 4 וכבר כנער מתבגר ניגן ושר במועדוני ג'אז. באותה תקופה החל לסבול ממחלת עיניים ניוונית, שגרמה בסופו של דבר לעיוורונו. אך מקברייד לא נתן למגבלה זו להגביל את התשוקה שלו למוזיקה, והוא המשיך את לימודי המוזיקה שלו בביה"ס מיסורי לעיוורים, ואח"כ באוניברסיטת  וובסטר בסנט לואיס, כאשר  ההתמחות שלו הייתה (הפתעה, הפתעה) בג'אז.
 
ג'ו מקברייד בסדרת ג'א חם
(צילום: John A Secoges)
 
את הופעותיו בישראל, בהן יציג את גרסאותיו למבחר משיריו של אגדת הג'אז ריי צ'ארלס, ילווה הסקסופוניסט הבינלאומי קני בלייק, המופיע כבר למעלה מ30 שנה. בלייק הוציא עד היום חמישה אלבומים במגוון רחב של סגנונות, ביניהם סווינג, בלדות, לטיני ועוד. במופע יבצעו השניים מלהיטיו של ריי צ'ארלס, כגון "Georgia On My Mind"  ו"Unchain My Heart" ו "I Gotta Woman".
 
זיו בן, המנהל האמנותי של סדרת "ג'אז חם" ומפיק "שמים- ארגון, נהול והפקה" מסר למדור כי בחר להביא את מקברייד כדי להרחיב את היריעה של "ג'אז חם". "השיטוט של מקברייד בין הז'אנרים: מג'אז עם גוספל ודרך R&B - מרחיב את אפשרויות החוויה עבור אוהבי הג'אז בארץ", כך בן.
 
 
תגובות
אין תגובות למאמר