כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

טקס פרסי אקו"ם יתקיים בתחילת החודש הבא

מאת: חדשות 'מפיק' /
16.01.2014
/ 15:23

כבר 56 שנים שאקו"ם, האגודה השומרת על זכויות היוצרים בישראל, מעניקה פרסים ליוצרים וליצירות בולטות במוזיקה ובספרות בישראל כחלק מפעילותה לתמיכה ועידוד היצירה. במסגרת טקס פרסי אקו"ם שיתקיים בתחילת החודש הבא, הנחשב לאירוע המרכזי לאמנים בישראל, יעניקו אנשי האגודה אות להערכה והוקרת תודה על פועלם החשוב של היוצרים למען התרבות הישראלית.

חברי ועדת השיפוט -  תלמה אליגון - רוז, אביב גפן, סגיב כהן, פיטר רוט ויורם רותם בחרו מבין מאות יצירות ישראליות שראו אור השנה, על מנת להעניק להם את הפרסים להישגי השנה במוזיקה. כמו כן, יוענקו השנה פרסים על מפעלי חיים לאריאל זילבר ויוסי גמזו. במהלך הטקס יוענקו פרסים לעידוד היצירה ליצירות שטרם פורסמו ופרסים מיוחדים מטעם דירקטוריון אקו"ם. 

כאמור, ועדת הפרס בחרה להעניק ליוצר, המלחין והמבצע אריאל זילבר את הפרס למפעל חיים למלחין ע"ש נעמי שמר על סך 35,000 שקלים. חברי הוועדה נימקו את הבחירה במקוריותן וחדשנותן של יצירותיו, בהן שילב אלמנטים אתניים וסגנונות מוזיקליים חדשים. לדבריהם, זילבר הגדיר מחדש את המיינסטרים כשהוא מקרב את השוליים למרכז.
 
פרופסור יוסי גמזו נבחר לקבל פרס על מפעל חיים למחבר ע"ש אהוד מנור. על הבחירה מסרו אנשי הוועדה "שיריו של גמזו מצטיינים בשפה עשירה ובחריזה מושלמת. הם נטועים בנוף הארץ ובהוויה ישראלי ומתארים היטב את האוהב והכואב שבחיינו כאן. גמזו ניחן ביכולת להשתמש על פי הצורך גם בהומור בריא וגם ברגישות רבה". גובה הפרס 35,000 שקלים.
 
עוד נבחרו על ידי הוועדה- שיר השנה שנבחר הוא "קטנתי" – של היוצר יונתן רזאל; מחברי השנה– הדג נחש על אלבומם "זמן להתעורר"; פרס ע"ש סשה ארגוב למלחין השנה – ניתן לעידן רייכל על אלבומו "רבע לשש"; פרס ע"ש יאיר רוזנבלום למעבד השנה– תמיר מוסקט על העיבודים וההפקה המוזיקלית בשני האלבומים "ואיך אצלך" של חוה אלברשטיין, ו- "DIFFERENT PULSES" של אסף אבידן; פרס ע"ש עוזי חיטמן לאלבום השנה - "יפה כלבנה"- של אביתר בנאי; פרס ע"ש ענבל פרלמוטר לתגלית השנה – לגיא ויהל; פרס ע"ש עלי מוהר לעידוד פרסום היצירה למחברת שחף וולמן; פרס ע"ש דניאל סמבורסקי לעידוד פרסום היצירה למלחין קובי שפי; פרס חיצוני ע"ש אהרון גפן לתמיכה בהפקת אלבום –"קותימאן"; פרס מיוחד ליצירה לילדים- לאה נאור, ועוד.
 
בנוסף, יוענק השנה לראשונה פרס ליוצר בתחום הג'אז- פרס אקו"ם ע"ש מל קלר להישג מיוחד למלחין בתחום הג'אז ליוצר איתמר ארז.
 
טקס הענקת פרסי אקו"ם יתקיים ב- 3 בפברואר בתיאטרון גשר ביפו בהנחייתו של אורי גוטליב ובבימויו של דורון מדלי.
תגובות
אין תגובות למאמר