כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

בחמישי הבא- טורניר בינלאומי ראשון בארץ בקרבות אבירים

מאת: חדשות 'מפיק' /
14.01.2014
/ 10:07

נבחרת ישראל בקרבות ימי הביניים, שייצגה את ישראל מספר פעמים בעבר באליפויות עולם - בין היתר ברוסיה, בפולין ובצרפת, תארח ביום חמישי הבא (23/1) טורניר בינלאומי ראשון בקרבות אבירים, שיתקיים בעיר חיפה.

טרנד קרבות האבירים התפתח בשנים האחרונות כענף ספורט ברחבי העולם ומתקיים בישראל כבר מספר שנים.הנבחרת הישראלית תתחרה זו הפעם הראשונה בישראל מול נציגי שבע מדינות שונות בטורניר בינלאומי של קרבות ימי הביניים בענף הנקרא "דו קרב מקצועי". המדינות אשר ישלחו את נציגיהן להשתתף בטורניר הן צרפת, רוסיה, לטביה, אסטוניה, אוקראינה, בלרוס ולוקסמבורג.

ציוד לחימה בקרבות אבירים

באליפות העולם האחרונה בקרבות ימי הביניים קבוצתיים – "קרב האומות", שהתקיימה בצרפת לפני כחצי שנה ניצחה נבחרת ישראל ב- 14 קרבות ברציפות וזכתה במקום השמיני מבין 22 מדינות.
 
כמו בענפי ספורט אומנות לחימה אחרים - הלוחמים מחולקים לקטגוריות על פי משקל ולכל אחד מותאם יריב על פי ניסיון. בקרבות אלה, כמו בכל ענף ספורט, ישנם כללים וחוקים נוקשים. תחרות "דו קרב מקצועי" נערכת בזירה מתוחמת בחבלים, בכל קרב מתבצעים שלושה סבבים כאשר כל סבב אורך שתי דקות ודקה למנוחה בין הסבבים. המנצח בקרב יהיה הלוחם שצבר מספר נקודות גבוה ביותר אחרי שלושה סבבים. 
 
טורניר בינלאומי בקרבות אבירים
(צילום: אנדרי קינזרסקי)
 
נבחרת קרבות האבירים של ישראל מורכבת ממספר מועדוני אבירים הפזורים ברחבי הארץ. לכל אחד מהמועדונים השונים תחום התמחות ייחודי לו. חברי המועדונים המכורים לנושא משקיעים לאורך כל השנה את מיטב כספם וכל שעות הפנאי שלהם על מנת לבסס ולהרחיב את ההכרה בספורט זה. הם מגיעים באופן קבוע למפגשים כשהם עטויים במגוון מערכות לבוש ושריון אשר הם רוכשים או יוצרים במו ידיהם- מערכות המיגון כוללות קסדת מתכת, חליפת שריון פלדה הכוללת מגני ידיים ומגני רגליים, מגן ליד, סט חרבות ועוד אלמנטים אשר מאפיינים את התקופה. במפגשים מתרגלים את אומנות הלחימה האבירית לסוגיה השונים- אימון בירי קשתות מסורתיות, אימוני סייף של המאה ה-12, קרבות סייף היסטורי עם חרבות קלאסיות, קרבות קבוצתיים ודו קרב מקצועי.
 
נבחרת ספורט הלחימה האבירית אינה מוכרת כיום על ידי רשויות הספורט בישראל, אף כי במדינות שונות בעולם קיימת הכרה בלחימה האבירית כענף ספורט לכל דבר, בתקופה האחרונה קיימת במדינות שונות בעולם פעילות למען הכרה של ספורט זה כענף ספורט אולימפי.
 
 
האירוע מאורגן על ידי נבחרת ישראל בסיוע חברת ההפקות "גלגל הזמן", יחסי ציבור-"אביבה שורץ-יחסי ציבור וייעוץ תקשורתי".
 
תגובות
אין תגובות למאמר