כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

ג'אז חם מציגים: תייס ואן ליר

מאת: חדשות 'מפיק' /
23.12.2013
/ 14:19

נגן החליל ואורגן האמונד הנחשב תייס ואן ליר, זמר ומלחין שידוע בעיקר כמייסד להקת הרוק המתקדם  ההולנדית "פוקוס", יגיע לסבב מופעים ברחבי ישראל. ואן ליר הוציא במהלך הקריירה שלו אלבומי סולו רבים, בהם אלבומים קלאסיים לצד אלבומים המבוססים על  ג'אז, והוא נחשב עד היום לאמן שמכר את מספר האלבומים הרב ביותר בהיסטוריה של הולנד.

"פוקוס" הוציאה מספר אלבומים בשנות ה- 70 של המאה הקודמת וזכתה בשני אלבומי זהב על "Moving Waves"  ו"Focus 3", כשהלהיטים המפורסמים ביותר שלה  הם "הוקוס פוקוס", "סילביה" ו"House of the Kings" אותם יבצע ואן ליר בארץ במסגרת סדרת "ג'אז חם" בה יתארח.

ואן ליר נולד לבית ספוג תרבות, לאב חלילן קלאסי ולאם זמרת. רוב המוזיקה ששמע בילדותו הייתה של יוהאן סבסטיאן באך. בגיל שלוש החל לנגן בפסנתר, בגיל אחת עשרה בחליל וכן ליצור ולהלחין בעצמו. בגיל 12 החל ללמוד חליל קלאסי וכן לנגן בי בופ ג'אזי בפסנתר והפך לחבר הצעיר ביותר בחמישיית בי בופ.. בגיל 16 הלחין את "Moving Waves", שמבוסס על הטקסט של המאסטרית הסופית הגדולה, הארייט קאהן.
 
זיו בן, המנהל האמנותי של סדרת "ג'אז חם" ומפיק "שמים- ארגון, נהול והפקה" סיפר למדור כי בחר להביא את ואן ליר כדי להחזיר את הקסם של שנות ה70', ולתת במה לזמן שבו הג'אז פגש את הרוק בפעם הראשונה עם להקות כמו "דם, יזע ודמעות" , "פוקוס" ו"שיקאגו" האהובות והנחשבות שעשו את המהפיכה.
 
המופע הראשון בסדרה יתקיים ב- 14 בינואר בזאפה הרצליה.
 
 
תגובות
אין תגובות למאמר