כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

רעמים וברקים בגן המדע

מאת: חדשות 'מפיק' /
19.12.2013
/ 10:11

לכבוד חג ט"ו בשבט המתקרב, גן המדע של מכון דוידסון מקדיש את שבתות חודש ינואר לטבע ולסביבה. הרוח, הגשם, העצים הגדולים הברקים, הרעמים ועוד, כל אלה יוסברו בהדגמות של מדריכי הגן. המבקרים יוכלו לשמוע על התופעות הנסתרות בטבע, בדומם ובממלכת החי. מדריכי הגן יובילו את הקהל בסיורים בין מוצגי האנרגיה הירוקה ויסבירו על נשיבת הרוח ועל התפקיד החשוב שלה באנרגיה מתחדשת. בסדנת היצירה יוכלו המבקרים ללמוד על תפוצת זרעים וגם יבנו "פצצת זרעים" שמחקה את דרך הפצת הזרעים של העצים, אותה יוכלו לקחת הביתה ולהפיץ זרעי פרחי בר בגינות.

באודיטוריום המקורה ידגימו כיצד פועל מזג האוויר ויענו על השאלות המסקרנות- "כמה אוויר יש מעלינו?" ו-"כיצד יוצרים עננים?". מתנדבים אמיצים יוכלו לעבור חוויה מסמרת שיער ולגעת בברקים. במעבדות יציגו את עלי הצמחים שנמצאים בשירות המדע, וילמדו איך בדיוק משתמש המדע של היום, וכיצד השתמש המדע העתיק בצמחים פשוטים כדי לטפל בבעיות מורכבות. בכיפה האקולוגית של גן המדע – האקוספירה, יציגו בעלי חיים וצמחים יוצאי דופן, ביניהם גמל שלמה הטורף וגם חרקים צמחים ודגים מאולפים, שיעזרו להסביר על סביבות החיים ועל מארג המזון.

למבקרים שמעדיפים ויכולים להסתדר לגמרי לבד, יוצע לחקור באופן עצמאי את הגן בעזרת כלי מחקר ואחת משלושת המשימות המיוחדות- "משימת הצפנות", "ללכת בעקבות העבר" או "חפש את העץ". המבקרים יקבלו ערכת משימה בה ניירות למידה וכלי כתיבה. לפותרי החידות יינתנו פרסים. 
 
בנוסף, תערוכת הדינוזאורים הגדולה מוצגת בגן עד ה-18 לינואר. הפעילויות יתקיימו בשבתות חודש ינואר. הגן פתוח גם בימי חול לקבוצות ובתיאום מראש.
 
תגובות
אין תגובות למאמר