כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

בשורה לחוגגי הפולק- פסטיבל 'סולם יעקב' חוזר

מאת: חדשות 'מפיק' /
18.11.2013
/ 10:46

מהדורת החורף של פסטיבל סולם יעקב חוזרת זו הפעם העשירית, ותתקיים בסוף השבוע של ה- 6-7 בדצמבר במתחם מלון נוף גינוסר שלחופי הכנרת.

פסטיבל סולם יעקב הוא אירוע מוזיקלי המיועד לכל אוהבי מוזיקת הפולק והז'אנרים הנלווים- מוזיקה אירית, מוזיקת עולם, בלוז, אתני ורוק שנות ה- 60 וה- 70 .

הפסטיבל החל כהתארגנות ספונטנית והפך עם השנים לאירוע דו שנתי בינלאומי המופק על ידי יהודית ומנחם וינגרד שעלו לארץ מאנגליה בשנות ה-60. חזון הפסטיבל- הרצון לייצר חוויה מוזיקלית שבה כולם נהנים: האורחים, האמנים וצוות העובדים.
 
הפסטיבל פעיל מזה 38 שנה, כאשר בשנים האחרונות הוא מתקיים במתחם התיירות של מלון נוף גנוסר, שם נוספה לו מהדורת חורף, קטנה ואינטימית יותר, אשר מתקיימת כולה באולמות המלון.
 
THE BLOOMERS
(צילום: יח"צ)
 
על הבמה המרכזית של הפסטיבל יופיעו הרכבים של פולק אמריקאי, מוזיקה אירית, מוזיקה צוענית ומוזיקת עולם מהארץ ומחו"ל, בעוד במתחמים שונים במלון יתקיימו מגוון פעילויות כגון סשן אירי, סדנאות לריקודי עם איריים ואמריקאיים, ג'אם סשנים, במה פתוחה ופעילויות נוספות לכל הגילאים.
 
בין המשתתפים באירוע- האחים קריאול מבריטניה, המנגנים מוזיקת קייג'ן מלוזיאנה, מוזיקה שורשית קריאולית, וגם פולק בריטי; שלישית ארי גורלי, סיוון טלמור וגל ניסמן- במחווה לשירי לאונרד כהן; שלישית "לה בסטה" במוזיקה מכל העולם - בהופעה ריקודים אירים, מקצבים בלקנים, שירי צוענים ועוד; שי טוחנר וגבריאלה לוויס במיטב שירי הקאונטרי והפולק; שלישית ג'ודי ולין לוויס עם דביר כפרי; סדנאות לריקוד אירי ואמריקאי עם מני עמנואלי וסירל פורמן-סופר; סדנת טאי-צ'י עם יונתן אייברמס; מגוון פעילויות לילדים ועוד.
 
סיוון טלמור
(צילום: דוד פרל)
 
תגובות
אין תגובות למאמר