כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

חנוכה בחבל מודיעין

מאת: חדשות 'מפיק' /
07.11.2013
/ 9:43
חבל בנימין וחבל מודיעין יחגגו בחג החנוכה הקרוב את 'פסטיבל המכבים'- 3 ימים של אירועים מיוחדים באתרים בהם התרחשו סיפורי החנוכה.
 
במסגרת האירוע, שיתקיים ביום שישי ה- 29/11 ובתאריכים 1-2 בדצמבר, יוכלו המבקרים לחוש את ההיסטוריה וליהנות מהאטרקציות של ימינו בעזרתם האדיה של שחקני רחוב, נגנים, מדריכים, הפעלות לילדים, הצגות, מסלולי הליכה ועוד.
 
בין הפעילויות המיוחדות שיוצעו במהלך החג-
 
באתר קברות המכבים תפעל תחנת מידע במהלך כל ימי הפסטיבל, בה יחולקו עלוני מידע ומפת הפסטיבל וכן חוברת "בעקבות המכבים" ותחפושת מכבי לילדים. עוד במתחם לאורך כל ימי הפסטיבל, הדרכות אל קברות המכבים – לגילוי התעלומה "היכן באמת ממוקמת אחוזת הקבר המשפחתית המתוארת בספר המכבים".
 
הצגות ילדים בהיכל התרבות בישוב נילי- במקום יתקיימו הצגות סיפורי החנוכה של "תיאטרון פויקה" בשיתוף הקהל אשר יהיה שותף אקטיבי בהצגה ויתרום להתפתחות העלילה ויחד יחפשו את כד השמן עם נר המכבים האחרון.
 
במצפה מודיעין יוצג המופע "אחרוני המכבים" של תיאטרון אספלט. עוד במתחם - מופע תיאטרון הרחוב של תיאטרון אספלט "הרוכלת והמרכבה" בכל ימי הפסטיבל. כמו כן, ייצאו מנקודת מצפה מודיעין סיורים מודרכים של קק"ל אל הפגודה התאילנדית במהלך כל היום, ותתקיים הדרכה על כבאית של קק"ל בנושא "מדליק ביער".

גבעת היקבים- במהלך כל ימי הפסטיבל, לצד זחילה חווייתית במערות מסתור תת קרקעיות, בית בד עתיק, שחקנים מחופשים למכבים ולגיבורים תנ"כיים, יחכו למשפחות במהלך כל ימי הפסטיבל בגבעת היקבים לתצפית לעבר מודיעין, שם יציגו למבקרים סיפורים מקראיים שהתרחשו באזור: שחקנים בדמויות היוונים ישוחחו עם המבקרים בשפת היוונימוס וינסו ליוון אותם בכל הדרכים של פעם כמו למשל השתחוות לפסלים היוונים שלהם, שחקנים נוספים ידגימו את סיפור חנה ושבעת בניה ואחרים את היהודים אשר ברחו להרים לצד הקשיים לייצר שמן להדלקת נרות ויחד ידגימו איך מייצרים שמן בשיטות קדומות
 
פסטיבל המכבים
(צילום: איתי חזני - סטודיו מרקם)
 
בתל חדיד- במהלך כל ימי הפסטיבל מדריכי קק"ל יקיימו הדרכה חווייתית במתקני השמן והיין הקדומים הפזורים בתל, כולל כתב חידה ברוח החג לכל המשפחה. בראש התל יחכה למבקרים נגן, להנעמת התצפית המרהיבה. עוד במתחם, תתקיים פעילות יצירה "מיצב האור", יצירה משותפת של המטיילים עם אמני חבל מודיעין בחומרים מהטבע.
 
בשילה הקדומה ומשק אחיה יוצג המיצג "רואים רחוק רואים שקוף" במגדל הרואה, התרשמות מהממצאים הארכיאולוגיים החדשים שהתגלו בחפירות, סיורים מודרכים באתר וסיור מוזיקאלי, שחקני רחוב יחכו למשפחות בבזיליקה העתיקה והלויים ינגנו למבקרים במקום המשכן.
 
עוד במקום הפעלות מיוחדות לילדים כגון סדנת נרות חרס והכנת קטורת, סיור וטעימות במשק אחיה- בית הבד הענק המייצר את שמן הזית המפורסם, תפילת חנה במקום המשכן- שומר המשכן שמספר על העלייה לרגל למשכן לכבוד החג.
 
במרכז המבקרים נחלת בנימין יוזמנו המבקרים למרכז המבקרים הייחודי, בו 3 מיצגי מולטימדיה מרהיבים על סיפורי התנ"ך והמכבים, שהתרחשו בחבל בנימין.
 
תגובות
אין תגובות למאמר