כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

פסטיבל צלילים במדבר חוזר

מאת: חדשות 'מפיק' /
05.11.2013
/ 15:41

פסטיבל צלילים במדבר יחזור השנה בפעם ה- 16, ויתקיים בסוף החודש, במהלך חג החנוכה, בקיבוץ שדה בוקר. האירוע ייפתח ב- 28/11 ויכלול ארבעה ימים של מוזיקה ישראלית על שלל גווניה. במהלך השנים מהווה הפסטיבל במה לכל הסגנונות המוזיקאליים. כך, האירוע כולל מוזיקת כלי-זמר, רוק ישראלי, מוזיקה ערבית ומוזיקה אמנותית, מוזיקה לסרטים, מוזיקה בהשראת ספרות עברית, זמר עברי ומוזיקה תזמורתית קלאסית ומפגיש את כולם בפסטיבל אחד של צלילים.

באירוע יתקיימו מספר תוכניות מופעים לילדים ולמשפחה, כמו גם במות פתוחות לקהל, בהן יתארחו מיטב המוזיקאים המבצעים והיוצרים. כמיטב במסורת של הפסטיבל, כל יום באירוע יוקדש לנושא מרכזי אחר.
 
יומו הראשון של הפסטיבל יעסוק ברובו בהיבט היהודי של המוזיקה הישראלית העכשווית. במרכזו של יום זה יתקיים מופע מיוחד של יונתן רזאל ואנסמבל 'מיתר', שיארחו את אהרון רזאל. בנוסף, יופיעו להקת הבנות "נשות חווה" במופע כליזמר, "שיבת ציון"- להקת רגאיי שכל חבריה חניכי ישיבות. לצד מופע זה יתקיימו מופעים של נשות חוה ושלישיית עתר עם עיבוד מיוחד לסיפור פשוט של שי עגנון.
 
אסתר רדא
(צילום: עדי הררי)
 
יומו השני של האירוע יוקדש לדור הצעיר במגוון רחב של מופעים בסגנונות שונים- החל ממופע קלאסי לילדים, מופע קאברים ללהקת כוורת ועוד, כששיאו של האירוע צפוי להיות מופעו של תומר יוסף שיארח את אסתר ראדה והאחיות חיים, ואחריהם להקת "בום פם" שיארחו את יהודה קיסר.
 
תומר יוסף
(צילום: רן גולני)
 
היום השלישי של הפסטיבל יוקדש כולו למחוות. השנה יעניק הפסטיבל תעודת יקיר הפסטיבל לשני יוצרים במוזיקה הישראלית, ויקיים מופעי מחווה ליצירותיהם- הראשון הוא המלחין צבי אבני, חתן פרס ישראל, אשר כמה מיצירותיו יבוצעו במהלך הפסטיבל. השני הוא המלחין אביהו מדינה, בין היוצרים הבולטים בזמר המזרחי. הערב המרכזי של הפסטיבל יוקדש למופע המחווה שיועלה בהשתתפות אביבה אבידן, מאיה אברהם, דקלון ועוד, וישחזר את העיבודים המקוריים התזמורתיים לשיריו המוכרים של מדינה. 
 
בום פם ויהודה קיסר
(צילום: יח"צ)
 
בנוסף לאירועים אלה יתקיימו מופעי מחווה של אריאל הורביץ, עם מחוות לאנשי שהשפיעו על דרכו, ומופעו של קובי אפללו בבמה הפתוחה.
 
יומו האחרון של הפסטיבל יוקדש למוזיקה הקלאסית בישראל- הערבית, המערבית ומה שביניהן. בין המופעים במסגרת זו- 'זיכריאתי' –טריו "אל-פאראבי", מהרכבי המוזיקה הערבית החשובים בארץ, והזמרת מרים טוקאן, בשיתוף פעולה ראשון שיביא אל הבמה את מיטב המוזיקה הערבית ומופע חגיגי של יצירתו של צבי אבני ושל ברהאמס.
 

 

תגובות
אין תגובות למאמר