כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

סדנאות לאירועים – לא מה שחשבתם

מאת: חדשות 'מפיק' /
04.11.2013
/ 15:53
כל מי שעושה במלאכה יודע כי מציאת התוכן לאירוע הוא אחד הנושאים החשובים ביותר עליהם יש להתעכב בעת הפקת אירוע חברה. אם בעבר, אירוע חברה מוצלח היה אחד שכלל במקרה הטוב סטנדאפיסט ובמקרה הרע הרצאה לקונית שכוללת גרפים ושקפים שאף אחד מהאורחים לא זוכר בשנייה שנגמרת ההרצאה, כיום כל מי שמפיק אירוע חברה יודע שעל מנת להפוך את האירוע למוצלח ויעיל, תוכנו של האירוע צריך להיות כזה אשר נותן לאירוע ערך מוסף כזה או אחר, אותו המשתתפים יוכלו לקחת עמם הלאה וליישם אותו בעבודתם השוטפת.
 
מסיבה זו, בשנים האחרונות אנו רואים פריחה הולכת וגדלה של עולם הסדנאות לאירועים. במסגרת סדנאות אלה, מוצעת לחברות דרך מרעננת לשבור את השגרה, ובתוך כך לתת למשתתפים הזדמנות להתנסות במשהו קצת שונה, בדרך כלל עם נגיעה יצירתית כזו או אחרת. הערך המוסף למשתתפי האירוע מגיע בצורות דידקטיות, כך שהאורחים מרגישים בצורה פעילה כי הרוויחו משהו מיום הגיבוש או אירוע החברה, מלבד כמה שעות מחוץ למשרד.
 
ישנו מגוון רחב של סדנאות של חברות המתמחות בסדנאות ובאימון, כאשר כל אחת מהן מתאימה לסגנון אחר של אירועים או משתתפים. חלק מהחברות מציעות סדנאות קלאסיות, במסגרתן ייהנו האורחים שלכם משבירת המסגרת הרגילה של שעות העבודה ויילמדו משהו. חברות אחרות יציעו לכם לשבור את השגרה תוך הפעלת המשתתפים בדרכים מעט יותר יצירתיות.
 
אם נתחיל את הסקירה שלנו בצד הקלאסי יותר של המפה, נוכל למצוא את מגוון הסדנאות השונות שמציעה חברת 'בית היוצר', המאגדת סדנאות חינוכיות. חברה זו מציעה מגגון סדנאות כגון סדנת צילום, סדנאות מוזיקה, סדנאות אמנות עוד. כך יכולים מארגני האירוע לקבוע מראש מה יהיה הנושא המתאים להם ולכוון לשם את האירוע.
 
בצד השני עומדות להן סדנאות האימון השונות, המציעות למשתתפי האירוע תוכן שילמד אותם יותר על עצמם, ויעזור להם להתפתח ולמצוא את עצמם במקום שלם יותר ומוצלח יותר. סדנאות מסוג זו הן הסדנאות המוצעות במסגרת 'דן גורמנטור', מבית בית הספר הגבוה לקולינריה 'דן גורמה', המציעות סדנאות פיתוח ארגוניות המשולבות בלימודי בישול לחברות וארגונים.
 
פעילויות נוספות הנכנסות בצד זה של המפה, הן אלה המוצעות על ידי המבוך האקולוגי, פארק מבוכים המתמחה בהפעלת ימי גיבוש בהם לומדים המשתתפים על עצמם באמצעות הדרך בה הם מתמודדים עם פתרון הפעילות במבוכים עצמם.
 
(תמונת מסגרת FreeDigitalPhotos)
תגובות
אין תגובות למאמר