כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

התאוששות או מצג שווא? ועידת ישראל לעסקים מתקרבת

מאת: חדשות 'מפיק' /
04.11.2013
/ 14:35

בעוד כחודש תתקיים ועידת ישראל לעסקים 2013 של "גלובס". הוועידה, שתיערך במלון דיוויד אינטרקונטיננטל בתל אביב בתאריכים 8-9 בדצמבר, תנסה לאפיין השנה את מצבה של הכלכלה הכלל עולמית ובתוך כך תבחן האם ההתאוששות שחווה לאחרונה הכלכלה העולמית, היא התאוששות אמיתית, או שמא מדובר במצג שווא.

המספרים מדברים מצד אחד על התאוששות, אך אם מביטים על המאקרו, ניתן לראות את הקצה של עמודת ההתמוטטות. כך לדוגמה בארצות הברית, שהצליחה להימלט בעור שיניה מפשיטת רגל, אך הענן הכבד שעומד מעליה לא התפזר עדיין, וממשיך לאיים בממטרים כבדים. גם באירופה, למרות הזינוקים בשלל המדדים והעליות החדות בגרפים השונים, רמת האבטלה נותרה גבוהה, והקריאות לרפורמה מבנית משמעותית והעמקת האיחוד רק הולכות ומחריפות.

בצדו השני של העולם, גם פיזית וגם רעיונית, עומדים השווקים המתעוררים של סין הודו וברזיל, שלמרות הצמיחה המשמעותית שלהם בעשור האחרון, נראה כי הגיעו לרוויה, וכי אינם יכולים להמשיך לפעול בהילוך הגבוה בו עבדו עד עתה.
 
יומה הראשון של ועידת ישראל לעסקים 2013 ייפתח בנוכחותו של נשיא המדינה, שמעון פרס. לאחר הפתיחה החגיגית יתקיים מושב דיון מיוחד בנושא הכלכלה הגלובלית בשנת 2014. דיון זה ינוהל על-ידי מנחה התוכנית "Quest Means Business" ב-CNN, ריצ'ארד קווסט, וישתתפו בו פרופסור ריצ'רד ה. קלרידה, יועץ אסטרטגי בינלאומי לחברת PIMCO ולשעבר יועץ לשר האוצר האמריקאי למדיניות כלכלית; ד"ר ג'וזף אקרמן, לשעבר מנכ"ל דויטשה בנק; ג'ין ליקון, יו"ר China International Capital Corporation ומנהל קרן ההון של סין; גדעון רכמן, סגן עורך ופרשן בכיר לענייני חוץ, הפייננשל טיימס ועוד.
 
מליאת הפתיחה של היום השני תעסוק בצמיחה במגזר העסקי בישראל ותארח את פרופסור סטנלי פישר, לשעבר נגיד בנק ישראל; סטפן בורגס, נשיא ומנכ"ל כי"ל; פרופסור אלן דרשוביץ, פרופסור למשפטים אוניברסיטת הארוורד, ואחד הסנגורים הבולטים ביותר של ישראל.
 
תגובות
אין תגובות למאמר