כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

כל התמונות מפסטיבל האבירים בירושלים

מאת: יואב שי, חדשות 'מפיק' /
03.11.2013
/ 16:12

ביום חמישי האחרון נפתח פסטיבל האבירים בירושלים פעם נוספת. במסגרת האירוע, המופק על ידי חברת אריאל, העיר העתיקה בירושלים תהפוך למשך ארבעה ימי חמישי למעין מנהרת זמן שתוביל את המבקרים לימי הביניים, בהם יוכלו לחזור באבירים אמיצים וגיבורים ובקרבות מסמרי השיער שלהם ובאיכרים פשוטי עם עושים את מה שזה לא יהיה שעשו בימים ההם.

המדור, שידוע בחיבה שלו לאבירים ולפסטיבלים, יצא לתור את האירוע.

הפסטיבל מציע למבקרים בו מסלול בו יוכלו לצפות באטרקציות שונות הקשורות לעולם התוכן של העולם העתיק. מופעי אש, להקות המנגנות מוזיקה ימי-ביניימית, שחקנים לבושים כאבירים, מופעי אש, יריד אמנים העוסקים במקצועות עתיקים, פסלים חיים ברוח התקופה, ריקודי עם תקופתיים, קרבות אבירים ומופעי אש כבר אמרנו?
 
פסטיבל האבירים בירושלים 2013
 
במבט ראשון נראה כאילו הגענו ליום חגם של אמני האש השונים. בכל פינה אליה הגענו יכולנו לראות אמן אש אחר מלהטט את להטוטיו. נכון, היו אמני אש בימי הביניים, ונכון, יש משהו מרגש בכל האש הזו שנכנעת למרותם, אבל אולי אפשר היה לגוון מעט יותר במצאי הלהטוטים.
 
מאחר וחלק מהמופעים מתקיימים על אותן במות, הקהל נדרש להישאר באותו מקום על מנת שלא לפספס את כל האטרקציות שיש לאירוע להציע. נכון, לפעמים צריך לחכות מעט, ולא תמיד יש לילדים סבלנות לשבת באותו מקום ואם להודות באמת, גם ההורים של ימינו לא יודעים לשבת במקום אחד יותר מחמש דקות, אבל ההמלצה שלנו היא כן לעשות את המאמץ הקטן הזה, כי כמה מהמופעים שווים את ההמתנה.
 
פסטיבל האבירים בירושלים 2013
 
פסטיבל האבירים בירושלים 2013
 
אחד מהמופעים האלה הוא המופע GRAVITA של קרקס Y מבית 'ראש חוצות'. המופע מתחיל כאשר כדור לבן דמוי ירח נתלה בגובה רב מעל הצופים. מתוך כדור זה "בוקעות" שלוש אקרובטיות המבצעות מעל ראשם של הצופים פעלולי אקרובאטיקה מרשימים בליווי מופע תיפוף חי של מתופף היושב מעל הכדור התלוי במרומים. אנחנו יודעים, קשה מאוד להסביר את זה במילים, אז מומלץ שפשוט תלכו לראות.
 
פסטיבל האבירים בירושלים 2013
 
אטרקציה מרשימה נוספת מתקיימת במתחם קרבות האבירים, שם יכולים הצופים לפגוש אבירים אמיתיים, או לפחות כאלה הלבושים כאבירים, הנלחמים זה בזה בחרבות, ממש כאילו היו בחצר המלך ארתור. רק מילה אחת למארגנים- נסו לדאוג שהעברית בפיו של מנחה התחרות תהיה תקינה. לא יעלה על הדעת שמנחה באירוע רשמי של עיריית ירושלים ישגה פעם אחר פעם בשימוש במספרים.
 
פסטיבל האבירים בירושלים 2013
 
בסופו של דבר, מדובר באירוע מושקע ומהנה, ובכזה שיכול לעזור להעביר בנעימים ערב עם הילדים.
 
פסטיבל האבירים בירושלים 2013
(צילום: יואב שי)
 

 

תגובות
אין תגובות למאמר