כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

פסטיבל 'ספרים על הבמה' חוזר

מאת: חדשות 'מפיק' /
22.10.2013
/ 14:31

המכון הצרפתי, שגרירות צרפת בישראל, התיאטרון הקאמרי ותיאטרון חיפה מציגים את פסטיבל "ספרים על הבמה", שיתקיים זו השנה השלישית במהלך חודש נובמבר הקרוב. במסגרת האירוע התרבותי הנחשב, שחקני תיאטרון וקולנוע מובילים מצרפת ומישראל יקריאו ממיטב הספרות הצרפתית והישראלית על בימות תיאטרון הקאמרי ותיאטרון חיפה.

את הפסטיבל מנהלים אמנותית, נספחת הספרות של צרפת בישראל רוזלין דרעי והסופר והמתרגם ניר רצ'קובסקי

ההקראות התיאטרליות המבוצעות בפרשנויות ובסגנונות שונים של שחקנים משתי המדינות, מביאות לבמה מפגש ייחודי בין ספרות ותיאטרון ובין התרבות הישראלית והצרפתית ומעניקות חוויה יוצאת דופן ומרגשת לקהל הרחב. כל קטעי הקריאה ילוו בכתוביות תרגום .
 
אלונה קמחי
(צילום: אריאל ואן סטראטן)
 
בין אירועי הפסטיבל הבולטים השנה, ערב מחווה לסופר חתן פרס נובל אלבר קאמי, בתאריך שבו חל יום הולדתו המאה. שחקנים צרפתים וישראלים יקריאו קטעים מיצירותיו הידועות בפרוזה: הזר, הדבר, אדם הראשון והקיץ. ערב מיוחד יוקדש לאהבה, סקס ורומנטיקה, עם קטעים מאת קוֹלֶט, א.ב. יהושע, דניאל פֶּנָק ("יומן של גוף", "כמו רומן") וסיפורים הזויים ומצחיקים של חנוך לוין, שאותם יקרא אדוארד בֶּר, אחד הכוכבים הגדולים ביותר של הקולנוע הצרפתי העכשווי. פגישה לילית אינטימית עם הסופרת אלונה קמחי תשלב קטעים ממיטב ספריה,עם מוזיקת ג'אז בביצוע דבורה דרעי ומקס אולארצ'יק
 
יבגניה דודינה
(צילום: ינאי יחיאל)
 
ערב הפתיחה של הפסטיבל יתקיים בתיאטרון חיפה, ויכלול בנוסף לקטעים של קאמי ופֶּנָק גם מחווה מיוחדת לסופר יורם קניוק שהלך השנה לעולמו, וסיפור מאת דוד שחר, חתן פרס מדיסיס הצרפתי, על יהודים, נוצרים ומוסלמים בירושלים של ימי המנדט.
 
פסטיבל 'ספרים על הבמה' יתקיים בין התאריכים 5-7 בחודש נובמבר.
 
תגובות
אין תגובות למאמר