כל מה שחם בענף ! אמין, מקצועי ומקיף יותר.
כל יום שני, מדי שבוע
ניוזלטרים נוספים מהענף :
ניסויים בקד"מ בבני אדם
המדור סוקר מגמות, פרוייקטים ורעיונות מקוריים בתחומי הקד"מ, האירועים והשיווק בחו"ל.
חפש בכתבות:

תל אביב אוהבת ועושה אמנות פעם נוספת

מאת: חדשות 'מפיק' /
20.10.2013
/ 13:29

"אוהבים אמנות. עושים אמנות. 2013", אירועי האמנות המתקיימים מדי שנה ביוזמת ובהפקת המחלקה לאמנויות והמחלקה למופעים בעיריית תל-אביב – יפו, יתקיימו השנה בשני סופי שבוע, במסגרתם יתקיימו ברחבי תל אביב אירועים מיוחדים שבמרכזם היצירה האמנותית המתקיימת בעיר.

בסוף השבוע הראשון של האירועים, שיתקיים בסוף השבוע של ה- 31 באוקטובר, יתקיימו האירועים –  זהירות התפשטות! ו'קיר בעיר 2' לצד פתיחות תערוכות מיוחדות בגלריות ובמוזיאונים ברחבי העיר.

הפרויקט זהירות, התפשטות! עוסק במתיחת הגבולות של מרחבי ביניים "הכלואים" בטווח שבין חלל הגלריה לבין המרחב הציבורי העוטף אותה. הפרויקט מורכב מסדרה של מיצבים מותאמים לחלל, שנעשו במיוחד לרגל אירועי 'אוהבים אמנות. עושים אמנות. 2013' ויוצבו בסמוך ובתוך כל אחת מבין הגלריות המשתתפות, למשך שלושת ימי האירוע. אוצרת: סאלי הפטל נוה
 
במרכז של הפרויקט קיר בעיר 2 תוצג היצירה החדשה של האמן גל וינשטיין, "840 כוסות קפה", שנוצרה במיוחד עבור הקיר הדרומי של בניין עיריית תל אביב-יפו. היצירה מבוססת על תיעוד יום יומי של כוסות הקפה ששתה האמן בסטודיו במהלך השנה האחרונה. כוסות אלה לא נשטפו לאחר השימוש ועם הזמן העלו עובש ויצרו מעין "כוסות פטרי" הדוגמות את החיידקים השונים בסטודיו.
 
מנים-ורה קורמן, בננה ספליט, 2010, דימויים מתוך וידאו
מנים-ורה קורמן - בננה ספליט
 
בסוף השבוע השני של האירוע, שיחל ב- 15 בנובמבר, יתקיימו האירועים ביקור סטודיו, מעבור חלל 2 ו'מטרופוליס'.
 
במסגרת 'ביקור סטודיו' יזמינו 200 אמנים היוצרים ברחבי העיר את הקהל הרחב לבקר בסטודיו שלהם, ויאפשרו הצצה למקום שבו מתחילה יצירת האמנות שלהם לקרום עור וגידים. האמנים יקיימו שיחות, מיצגים ומגוון פעילויות מיוחדות.
 
הנחת המוצא של הפרויקט מעבורת חלל 2, היא שהסטודיו מהווה מעין 'מעבורת חלל' – מקום בו מתקיימים תנאי שקט וחופש ועל כן הוא מקפל בתוכו אפשרות להתנסות, לדמיין, ליצור ולהאמין. ההכלאה בין הסטודיו לחלל תצוגה זמני מאפשרת לשמור על הניסיוניות של תהליך העבודה גם בשלב 'התערוכה'.
 
אוצרת: הילה כהן-שניידרמן
 
תכלת רם-מעבורת חלל 2
(תכלת רם - מעברת חלל 2)
 
במסגרת מטרופוליס, פרויקט המתקיים השנה לראשונה, אמנים, אוצרים ואספנים הפעילים במתחם קריית המלאכה בדרום העיר יעבירו שעורים בנושאים שונים וישתפו את הקהל בתחומי הידע שלהם. זהו פרויקט ניסויי לקראת  הקמתו של 'בית ספר' חדש לאמנות, בו המרחב העירוני מהווה מקום ללמידה ולשיתוף ידע.  
 
תגובות
אין תגובות למאמר